Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

378 komentāri

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā pirmā kursa audzēkne nolēmusi vērsties pie Bez Tabu, jo uzskata, ka skolā viņai liek veikt apkopējas darbu.

Pirmajā mācību nedēļā audzēkņi tika iepazīstināti ar dežuranta pienākumiem. Uz maiņām jādežurē visiem kursabiedriem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Sanita (vārds mainīts)
Tehnikuma pirmā kursa studente

Man bija liels šoks, kad mums paziņoja, ka klasē jānorīko dežuranti, lai tie varētu pirms klases pamešanas pacelt visus krēslus, iznest miskasti, izslaucīt un izmazgāt grīdu.

Un pēc tam sasvīdušai jādodas pārējās dienas gaitās? Tas viss pēc stundu beigām. Vai tas nav apkopējas darbs?

To, ka pirmkursniece stāsta taisnību, atzīst arī citi tehnikuma audzēkņi. Viņi pret obligātajiem pienākumiem nav tik noraidoši, drīzāk to uztver mierīgi, norādot, ka tas aizņem vien dažas minūtes.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhnēviča skolas gados arī dežurējusi skolā, taču norāda, ka mūslaiku normatīvie akti vairs nepieļauj bērnu nodarbināšanu mācību iestādēs.

Inita Juhnēviča
Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja

Skolā nedrīkst likt bērniem darīt tos darbus, par kuriem tehniskajam personālam tiek maksāta alga. Ja apkopējai tiek maksāts par klašu grīdu mazgāšanu, tad skolēniem nedrīkst likt to darīt.

Protams, ja skolēns uz grīdas nomet papīru, tad viņam šis papīrs ir jāpaceļ.

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma direktore norāda, ka skolā strādā 13 apkopēji. Mācību ietvaros audzēkņiem jāuzkopj telpas, kas būs jādara arī pēc tādu profesiju apguves, kā, piemēram, viesnīcu vai viesmīlību pakalpojumu speciālists. Tāpat direktore atklāj, ka jāsakārto arī klases.

”Jauniešiem jāveido vide, kurā viņi dzīvo, jāuztur tā kārtībā. Dežurantam jāatver logs, jānotīra tāfele, jāsaslauka papīri uz grīdas, jāuzceļ krēsli uz galdiem. Grīdu mazgā citi cilvēki, kas ierodas tad, kad audzēkņi jau ir prom,” norāda Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma direktore Silva Ozoliņa!

Kā tu domā, skolēniem ir jādežurē skolās vai arī tas ir viņu tiesību pārkāpums? Raksti komentāru sadaļā savas domas.

TOP komentāri

 • Agnese Marija
  +126 +123 -3

  Agnese Marija

  Ar tām bērnu tiesībām ir jau par tālu aizgājuši un tad nu mēs brīnamies ko jaunieši darbnespējīgi izaug un gaida kad visu uz paplātes pienesīs. Šādi elementāri klases uzkopšanas darbi ir bijuši vienmēr un rokas nevienam vēl nav nokaltušas.
 • Megija Upeniece

  Megija Upeniece

  Neredzu nekādu apkopējas darbu, elementāra disciplīna. Sīkie pavisam izlaidušies!
 • Diāna Dolldia
  +71 +70 -1

  Diāna Dolldia

  Nu skatoties, ko viņai liek darīt :D Ja viņai jāņem tas lielais aparāts un jātīra viss stāvs, tad izmantošana, bet ja iet runa par nelielu klases uzkopšanu tad par disciplīnu. Vispār jau šo tīrīšanu lika mazajās klasēs un tad pa pāriem uz maiņām patīrījām grīdu, savācām kādu papīru. Savu klasi mazliet uzkopām, nekas traks.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl