“Te nav iespējams dzīvot!” Ģimene pēc ugunsgrēka no pašvaldības saņem “bēdīgu” mitekli

1 komentārs

Vēl pavasarī trīs cilvēku ģimene savā mājā Vidrižu pagastā paēd brokastis un dodas ikdienas gaitās. Pēc neilga brīža izceļas ugunsgrēks un izposta visu ģimenes iedzīvi. Kritiskajā brīdī pašvaldība piešķir mitekli, kurā nav iespējams dzīvot, taču par to tiek iekasēta īres nauda.

No koka namiņa pēc liesmu plosīšanās pāri paliek tikai skurstenis. Piemājas pagalmā mīt vien kaķu saime.

Kāds labdaris ģimenes galvai Normundam noziedo guļamvagoniņu. Tomēr ziemu tajā pārdzīvot nevar. Palīdzību sniedz arī Vidrižu pagasta pārvalde un Limbažu novada dome. Sarūpēts apģērbs, saimniecībā noderīgas lietas un arī divi dzīvokļi – vien divus kilometrus no sadegušās mājas.

Miteklis šobrīd ir tikpat neapdzīvojams kā māja pēc ugunsgrēka. Šīs telpas paredzētas 19 gadus vecajam dēlam, kurš vēl mācās profesionālajā vidusskolā. Tomēr vairāk nekā pusgadu trīs pieaugušo cilvēku ģimene nakšņo vien nedaudz sakoptākā dzīvoklī otrpus sienai.

“Tagad ziema nāk virsū. Bērnam šādos apstākļos jāguļ. Nav vietas, kur zābakus nolikt, nomazgāties,” uzsver Normunda dzīvesbiedre Evija.

“Viņi [pašvaldība] pat mums nesaka, kas tam dzīvoklim ir piešķirts. Viņi pat neparāda pat tāmi, neko. Vienkārši, viņi cer, ka mēs paši pelnīsim un tikai krāmēs naudu iekšā [īrētajā dzīvoklī],” piemetina ģimenes galva.

Līdz šim mitekļa remontam sarūpēti trīs jauni logi, no kuriem viens pat īsti nav paredzēts izvēlētajai pozīcijai. Pret fasādi atstutētas lietotas durvis ar kārbu, taču arī tās neder, jo augšējā daļa atduras pret jumta kori. Tikmēr iedomātajā virtuvē stāv arī plāksnes grīdai.

“Ja viņi būtu nākuši pretim, es jau sen te visu izremontētu. Lai dod materiālus, un viss būs labi. Ja tas būtu mans dzīvoklis, tad – es saprotu, es jau sen viņu būtu sataisījis,” turpina Normunds.

Gan Evijai, gan Normundam līgumi ar pašvaldību ir noslēgti līdz nākamā gada martam.

Lai arī otra dzīvokļa telpas ir absolūti neapdzīvojamas, no Normunda dzīvesbiedres Evijas katru mēnesi iekasē īres naudu. Tikmēr saziedotās mēbeles un iekārtas vēl gaida brīdi, kad nokļūs sausumā.

Dainis Jurka
Vidrižu pagasta pārvaldes vadītājs

Mēs viņiem iedevām divus dzīvokļus. Vienu, kur uzreiz viss ir izremontēts un var dzīvot, un otru, teicām, ka dēls tagad ir liels, ka uzreiz viņš nav, tad iedosim materiālu, un viņš remontēs pats. Viņš saka – jā, viss labi, nav problēmu, galvenais, ka ir, kur dzīvot.

Tur ir slikta grīda, sienas netīras. Tās ir jāpārkrāso vai tapetes jānopērk. Logus nomaina, durvis nomaina, grīdu nomaina, griestus nokrāso. Nu, es nezinu, eiroremontu mēs nevaram uztaisīt uzreiz.

Cilvēkiem bija krīzes situācija, nebija jumts. Nu, pašam jau arī kaut kas ir jādara.

Pagasta priekšnieks “Bez Tabu” gan apliecina, ka rūpīgāk pievērsīsies pašvaldības piešķirtajam miteklim un atkārtoti izrunāsies ar Normundu. Tikmēr saimnieks ir gatavs pieņemt jebkuru palīdzību, lai pēc iespējas ātrāk varētu ievākties skumjajā miteklī.