“Tas nav mans skūteris, es to tikai īrēju!” Valsts iestādes teritorijā apsargs liedz atstāt elektrisko skrejriteni

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

5 komentāri

“Bez Tabu” uzrunā Anete, kura ikdienā regulāri pārvietojas ar elektrisko skrejriteni, tos parasti nomā ar mobilās lietotnes starpniecību. Nesen piedzīvojusi nepatīkamu starpgadījumu, apmeklējot Nodarbinātības valsts aģentūras Rīgas reģionālo filiāli. Teritorijas apsargs liedzis elektroskūteri novietot blakus velosipēdu novietnei, bet Anete par braucienu jau bija samaksājusi.

Elektrisko skrejriteņu nomas uzņēmuma “Fiqsy” noteikumos atrunāts, ka braucamrīks jāatstāj tā, lai tas netraucē gājējiem un citiem transportlīdzekļiem, vēlams pēc iespējas tuvāk velosipēdu novietnēm. Ieteikumus Anete ņēmusi vērā, dodoties uz norunāto tikšanos Nodarbinātības valsts aģentūrā.

Anete
pārvietojas ar elektrisko skrejriteni

Plkst. 14.00 es ierados, teritorijā ir velosipēdu novietne, blakus novietoju elektroskūteri un devos uz tikšanos, mani paķēra apsargs un teica, lai es aizvācu savu skūteri. Es atbildēju, ka tas nav mans skūteris, es to tikai īrēju, diemžēl tas ir nobloķēts, un es nevaru viena to pacelt, bet, ja apsargs man palīdzēs, mēs varam to izdarīt kopā.

Tomēr apsargs palicis pie sava, Anete elektroskūteri teritorijā atstāt nedrīkst, darbinieks pat sekojis uz klientu apkalpošanas centru, lai noskaidrotu Anetes personas datus. “Tad, kad es atteicos dot savus datus, viņš man draudēja un teica, ka tāpat uzzinās, un kliedza,” stāsta Anete.

Abi nonākuši filiāles vadītājas kabinetā, kura, uzklausot situāciju, nostājās apsarga pusē. Rezultātā Anete ar kāda garāmgājēja palīdzību elektroskūteri iznesusi no teritorijas, tomēr jaunā sieviete šokā par attieksmi valsts iestādē. “Es neko sliktu neizdarīju, nekur likumā nav šobrīd minēts, ka man būtu konkrētās vietās šie elektroskūteri jāatstāj,” norāda Anete.

Nodarbinātības valsts aģentūras komentārs

Mums ir žēl, ka ir noticis šāds starpgadījums un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) klientei tika radītas neērtības. Informējam, ka ēku Jēzusbaznīcas ielā 11 pārvalda un apsaimnieko valsts kapitālsabiedrība “Šampētera Nams”, kas šīs telpas izīrē NVA. Līdz ar to ēkas un tās teritorijas apsardzi veic personāls, kas nav NVA pakļautībā. Esam gatavi pārrunāt ar Izīrētāju aprakstīto situāciju, lai nākotnē novērstu līdzīgus starpgadījumus.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante skaidro, ka šobrīd elektroskūterus jānovieto tā, lai netraucētu gājējiem. “Šobrīd Rīgas dome neplāno izstrādāt noteikumus, jo ir tikai pirmais gads, skatīsimies, kā tie “iedzīvosies” visā pilsētvidē, tad arī tālāk domāsim,” skaidro Ilze Dimante.

Elektrisko skrejriteņu nomas uzņēmuma “Fiqsy” pārstāvji apskatījuši arī konkrēto vietu un atzīst, ka skrejriteņus vajadzētu atstāt ārpus privātām vai slēgtām teritorijām, lai nākamajam lietotājam tie būtu labāk pamanāmi.

Simona Nasīra
SIA “Fitsypro” projekta vadītāja

Šajā gadījumā skrejritenis stāvēs, līdz kāds klients to paņems, arī mums ir komanda, kas vakarā šos skrejriteņus salasa pa visu teritoriju. Ja vārti ir aizslēgti, ja ir pieejams apsargs, mēs palūdzam apsargam mūs ielaist teritorijā vai skrejriteni padot, ja nav tādas iespējas, tad skrejritenis paliek konkrētajā teritorijā līdz rītam.

Tāpat skrejriteni nebūtu ieteicams atstāt uz tiltiem, pārvadiem vai konkrētās teritorijās, piemēram, Meža kapos un pie Brīvības pieminekļa. Citviet jau izveidotas īpašas novietnes, kuru skaits nākotnē varētu pieaugt. Jau nobloķētu skūteri gan nebūtu ieteicams pārvietot.

5 komentāri