“Tas nav godīgi!” Ērgļu iedzīvotāji pikti – biļetes pirmajās rindās uz maestro Raimonda Paula koncertu rezervētas pašdarbniekiem

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

13 komentāri

Dienu pirms valsts svētkiem Ērgļu saieta namā viesosies maestro Raimonds Pauls un Latvijas Radio bigbends. Par gaidāmo koncertu iedzīvotājiem ir divējādas sajūtas – visi ir priecīgi, ka pasākums notiks, bet ieejas karšu saņemšanas politika pamatīgi prieku bojājot.

Ērgļu iedzīvotāja

Bija rakstīts, ka ieejas kartes uz Raimonda Paula koncertu 4. novembrī tiks stingri izdotas tikai novada iedzīvotājiem, bet 4. novembra plkst. 11.00 ieejas kartes vairs nebija pieejamas! Biļetes netika stingri izdalītas pa vienai, katram iedzīvotājam, bet gan deva pat piecas biļetes vienam cilvēkam! Tāpat kultūras nama darbinieki piesavinājās biļetes, jo izrādās, ka pirmās piecas rindas zālē ir rezervētas tikai darbiniekiem!

Koncerts paredzēts Ērgļu un Ērgļu novada iedzīvotājiem bez maksas. Tika nolikts konkrēts datums, kurā iedzīvotāji varēs ieejas kartes saņemt, taču izrādās, ka dažu stundu laikā neviena brīva sēdvieta vairs neesot bijusi. To bijis mazāk arī tāpēc, ka vietējā kultūras nama vadība nolēmusi, ka pirmajās piecās rindās sēdēs cilvēki, kuri vairāku gadu garumā veido dažādus uzvedumus – kora dalībnieki, teātra dalībnieki un citi.

Arī raidījuma “Bez Tabu” komandai izdodas satikt cilvēkus, kuri nav paspējuši tikt pie ieejas kartēm. Atzīst, ka par to žēl, tomēr koncertu dosies baudīt tāpat, kaut vai būs jāstāv kājās. Lai gan tika strikti noteikts, ka koncerts paredzēts tikai vietējiem iedzīvotājiem, izskan runas, ka citi ieradušies paņemt ne tikai vienu biļeti sev, bet arī radiem un draugiem, kuri, iespējams, nemaz novadā nedzīvo.

Ērgļu novada kultūras darba speciāliste Sandra Avotiņa norāda, ka tieši lielā interese apmeklēt koncertu bijis iemesls, lai ieviestu ieejas kartes un darbinieki varētu kontrolēt, kuri cilvēki saņem bezmaksas sēdvietas. Tāpat viņa nenoliedz, ka biļetes teju “izkusušas” un cilvēku interese bijusi ļoti liela. Un pilsētā klejojošās runas par rezervētajām rindām esot patiesas – iespēja sēdēt pirmajās rindās sniegta tikai tiem pašdarbniekiem, kuri ilgus gadus strādājuši pie kultūras pasākumu izveides pilsētā.

Maestro Raimonds Pauls sazvanīts norāda, ka viņš par situāciju dzird pirmo reizi, un viņam nešķiet nekas traks, ja pirmajās rindās tiek cilvēki, kuri strādājuši kultūras dzīves labā.

Tāpat speciāliste informē, ka ikviens iedzīvotājs var ierasties uz koncertu arī tad, ja viņam nav ieejas kartes. Kultūras namā tikšot savesti papildu krēsli, lai iespējami daudz cilvēku varētu apsēsties, bet būs iespēja to vērot, arī stāvot kājās. Tāpat Raimonda Paula uzstāšanos kopā ar Latvijas Radio bigbendu būs iespēja vērot arī interneta tiešraidē!

13 komentāri