Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

82 komentāri

Samanta un Žanete ir gadu un deviņus mēnešus vecas identiskās dvīnes. Kad viņu māmiņa Maija uzzināja, ka ir dvīņu gaidībās, bija varen pārsteigta, jo ne pašas, ne vīra dzimtā dvīņu neesot, taču tālab meitenes nebija ne mazāk gaidītas.

Lai gan raksturi abām ir dažādi, izskats – kā divas ūdens lāses. Sākumā pat meiteņu mamma un tētis nevarēja atšķirt, kura ir kura, tas joprojām sagādā grūtības pat meiteņu vecvecākiem.

Abas arī vienādi tiek ģērbtas, un naudas izteiksmē dvīņiem visi izdevumi ir dubultā, to īpaši jūt, veicot lielākus pirkumus. Piemēram, dvīņu rati ir daudz dārgāki nekā vienam bērnam.

Vēl dvīņu vecākiem pienākoties bērna piedzimšanas pabalsts, kas tiek maksāts par katru bērnu, arī vecāku pabalsts, ja strādā, un bērna kopšanas pabalsts.

Jaunā māmiņa jau izmantojusi valsts apmaksātu bērnu kopšanas atvaļinājumu līdz pusotra gada vecumam, taču likumā noteikts, ka tas pienākoties par bērnu un to varot izmantot līdz pat astoņu gadu vecumam.

Maija uzskata, būtu tikai godīgi, ja dvīņu vecāki varētu izmantot apmaksātu bērna kopšanas atvaļinājumu divas reizes, arī par otru bērnu.

Gan Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, gan Labklājības ministrija pārstāves skaidro, ka pašlaik tas nav iespējams un kāpēc.

Arī nākotnē ar likuma spēku neesot plānoti grozījumi, kas ļautu dvīņu vecākiem izmantot valsts apmaksātu bērna kopšanas atvaļinājumu divas reizes. Maija par to ir sarūgtināta, taču gatava sniegt padomus topošajiem dvīņu vecākiem.

Lai varētu atlicināt laiku sev, jau kopš bērnu piedzimšanas iesaka ievērot dienas režīmu un likt gulēt, barot, pat radināt doties uz podiņa vienlaikus abus bērnus. Divi mazuļi esot dubultrūpes, viegli nav, bet toties ir arī dubultmīlestība.

Foto

TOP komentāri

 • Ance Pintāne
  +25 +23 -2

  Ance Pintāne

  Tieši tā. Mans viedoklis ir tāds, ka ja ir vairāk par vienu bērnu dzemdībās, tad abi vecāki drīkst ņemt bērnu kopšanas atvaļinājumu. Tas būtu godīgi.
 • Sanita Upe
  +12 +12 0

  Sanita Upe

  No kura laika dod dubultā! Parādiet to valsti kur tā dod. Gribēt jau var. Daudzās valstīs vispār pāris mēneši tikai un strādāt. Pirms tam jau viņa to zināja ka nebūs tapēc nesaprotu par ko tik pārsteigta. Protams ka nav viegli bet viņa nav vienīgā kurai ir tik grūti!!!
 • Liene Helēna Puriņa

  Liene Helēna Puriņa

  Tad drīzāk nevis mammai divus atvaļinājumus,bet vienu tētim!😂 kĀpēc ne? Mamma sasapņojusies trīs gadus mājās sēdēt!😂

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl