“Tās ir šausmas!” Ziepniekkalna iedzīvotāji nespēj sadzīvot ar bezpajumtniekiem, kuri kuplā sastāvā dzīvo pie daudzdzīvokļu mājas

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

1 komentārs
“Tās ir šausmas!” Ziepniekkalna iedzīvotāji nespēj sadzīvot ar bezpajumtniekiem, kuri kuplā sastāvā dzīvo pie daudzdzīvokļu mājas
Ekrānuzņēmums no video

Tadaiķu ielas nama iedzīvotāji jūtas bezspēcīgi, jo neskaitāmie lūgumi apsaimniekotājam palīdzēt cīnīties ar atkritumu tvertņu pārvietošanu nav vainagojušies panākumiem. Rīdzinieki vēlas, lai konteineri tiktu pārvietoti citur, jo šobrīd sešu māju atkritumu tvertnes atrodas vienā vietā – tās diemžēl izmanto arī citi iedzīvotāji, tāpēc apkārt ir netīrība un nekārtība, pie kuras arvien biežāk uzturas bezpajumtnieku kompānija.

Pie “Bez Tabu” vērsusies Inga, kas ir Tadaiķu ielas nama mājas vecākā. Viņa bijusi iniciatore pārmaiņām, taču arī pārējie kaimiņi vēlējušies, lai pie katras mājas būtu savs atkritumu konteiners. Donātas dzīvokļa logi atrodas vistuvāk atkritumiem, viņa stāsta, ka ar bezpajumtniekiem un netīrību esot ļoti grūti sadzīvot.

Donāta
mājas iedzīvotāja

Tās ir šausmas! Tā nav dzīve, tās ir vienkārši šausmas!

Dienā, kad “Bez Tabu” viesojas Tadaiķu ielā netīrība nav novērojama. Tomēr iedzīvotāju atsūtītās fotogrāfijas liecina, ka bardaks ap atkritumu tvertnēm ir bieži – būvgruži, sadzīves tehnika un mēbeles uz kurām atpūšas bezpajumtnieki.

Pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis stāsta, ka likumsargi saņēmuši dažus signālus no iedzīvotājiem par bezpajumtnieku klātbūtni Tadaiķu ielā. Pašvaldības policija aicina iedzīvotājus neklusēt un ziņot par pārkāpumiem, jo tikai pēc saņemta signāla, likumsargi var reaģēt un doties konkrētās adreses apsekot.

Tikmēr mājas apsaimniekotājs “Civinity” norāda, ka problēma pārvaldniekam ir labi zināma, tāpēc šobrīd tiekot strādāts pie tās risinājuma.

Gatis Roze
“Civinity” Rīgas reģiona vadītājs

Ir plāns pārvietot atkritumu konteinerus pie katras ēkas individuāli uz iedzīvotāju zemes gabaliem. Šo lielu placi, kur šobrīd ir atkritumu tvertnes, nojauksim.

Plānots, ka darbi tiks pabeigti šā mēneša laikā.