”Tas ir pilnīgākais ”razvods”!” “Bez Tabu” kopā ar skatītājiem atmasko krāpniekus, kuri uzdarbojas internetā

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

2 komentāri

Lai arī valsts iestāžu ierēdņi pēdējā laikā ziņo, ka Latvijā iedzīvotāju labklājības līmenis ir pieaudzis, cilvēki vēl joprojām meklē dažādas iespējas, kā kaut ko iegādāties lētāk. Nupat pie apvāršņa ir parādījies kāds interneta veikals ar nosaukumu “shoeworldlv.com”, kurā labāk neko neiegādāties.

Dažādi sporta vai ikdienas apavi, kuri savā īpašumā iegūstami, par tiem samaksājot smiekla naudu. Informācija, kura atrodama internetveikala “shoeworldlv.com” mājaslapā. Uz šo piedāvājumu iekrīt “Bez Tabu” skatītāja atvase, kura par noskatītajiem apaviem samaksā sūri grūti krātos 55 eiro. Paiet vairāk nekā četrdesmit dienas, bet no kārotajiem apaviem ne vēsts.

Uģis
vēlas brīdināt sabiedrību

”Tad es sāku jautāt, kur tad ir tie apavi. Bērns man parādīja mājaslapu, kuru apskatot es saķēru galvu. Tur nav nekā no informācijas, kurai pēc likuma jābūt. Ne firmas nosaukums, ne adrese, ne reģistrācijas numurs. Pilnīgs feiks!”

No tirgotāju pārstāvja sarakstē tiek minēti dažādi, absurdi iemesli, kādēļ prece nav piegādātā. Pircējiem rodas aizdomas, vai tikai preces nesūtīšana nav saistīta ar neseno ziņu, ka Latvija muitai izdevies brangs ķēriens ar viltotiem apaviem, vairāk nekā 24 tūkstoši viltotu sporta apavu ar “Nike” preču zīmi. Tā tas nav, jo, kā pastāsta VID Vecākais muitas eksperts Andis Stinka, konteiners ar attiecīgajiem apaviem Rīgas brīvostas teritorijā atradās kopš 2016. gada. Beigu beigās, pēc gruntīgas sarakstes nauda tiek atgūta. Gan ne visa. Samaksāto 55 eiro vietā tiek atmaksāti 52 eiro.

Mājaslapā ir atrodami divi tālruņa numuri. Viens no tiem ir izslēgts, bet, zvanot uz otru, atbild kāds jauns vīrietis.

”Bez Tabu: Labdien. Ja es pareizi saprotu, tad es esmu sazvanījis interneta veikalu “shoeworldlv.com.”

Vīrietis: Jā, jā pareizi. Ir tāda lieta.

Bez Tabu: Ar ko es šobrīd runāju?

Vīrietis: Es kontrolēju viņu “Instagram” lapu.

Bez Tabu: Sakiet, lūdzu, kā sauc kompāniju, kura nodarbojas tieši ar tirdzniecību? Vai ir reģistrēta firma, tās nosaukums?

Vīrietis: Tā, man liekas, nav Latvijas firma.”

Sarunas laikā viņš tā arī nevar nosaukt neko, kas attiecās uz tirgotājiem. Patērētāju tiesību aizsardzības centra speciālisti arī ir palūkojuši attiecīgo mājaslapu, viņu secinājums ir, ka tajā rakstītajam uzticēties nevar.

Santa Zarāne
PTAC pārstāve

”Mūsu (PTAC) mājaslapā var atrast padomu, kā pārbaudīt, vai attiecīgais interneta veikals ir uzticams. Ja ņemam visus kritērijus, tad nav. Ne adreses, ne nosaukuma, uz ierakstiem saziņas čatā neviens neatbild.”

Atliek cerēt, ka vairāk nav neviena, kurš ir veicis pasūtījumu, bet preci nav saņēmis, jo šobrīd, pēc “Bez Tabu” zvana, attiecīgās tirgotavas mājaslapa vairs neeksistē.

Foto

2 komentāri