”Tas ir karš starp latviešiem un krieviem!” Liepājā skolēni uzsākuši savstarpēju izrēķināšanos

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

7 komentāri

Liepājas jaunieši kautiņus filmē un vēlāk video publicē internetā. Viens no skolēniem negaidīti piekauts, ejot no skolas uz blakus esošo pieturu.

Šobrīd ne policijai, ne liepājniekiem nav īsti skaidrs, kas jauniešus pamudinājis vicināt dūres. Zināms, ka uz kautiņiem pulcējušies jaunieši no vairākām Liepājas skolām. Visbiežāk tie bijuši 7., 8. un 9. klašu audzēkņi, kā puiši, tā meitenes.

Liepājas 8. vidusskolas darbiniece kādā sociālā portālā pamanījusi, ka jaunieši organizē pulcēšanos, lai veiktu savstarpēju fizisku izrēķināšos. Par to informēta Valsts policija, kuras darbinieki norādītajā laikā ieradās pie pilsētas 8. vidusskolas un jauniešus izklīdināja. Ar to gan stāsts nav galā, jo vēlāk policija saņēmusi signālu, ka jaunieši uzsākuši pulcēties pilsētas nomalē. ”Kad ieradāmies dienvidu fortos, sastapām tur ap 40 jauniešu. Skolēni ir no vairākām skolām. Gan latviešu, gan krievu. Šobrīd nav apstiprinājies, ka iemesls būtu nacionālais konflikts,” raidījumam atklāj Liepājas Valsts policijas iecirkņa priekšnieks Ingus Ukstiņš.

Pie Liepājas 8. vidusskolas sastaptie astotklasnieki stāsta, ka aicinājumiem pulcēties atsaucas skolēni no visas Liepājas. Viņi gan ir pārliecināti, ka konflikta būtība slēpjas etniska rakstura jautājumā.

8. klases audzēknis

“Facebook” bija pilns. Tikos un tikos, lai nāk krieviem pa purnu dot. Man nekādu dižu pretenziju pagaidām nav. Pagaidām. Ja viņi paliek stulbi, tad ir, kā ir.

Cits skolēns atklāj, ka arī devies uz vienu kautiņu, uz nākamajiem vairs neesot devies: ”Tāds karš. Kaušanās bija piedāvājums no krievu puses.”

Nepilnus 500 metrus no 8. vidusskolas ieejas sabiedriskā transporta pieturvietā ”Rojas iela” nežēlīgi piekauts kāds skolēns. Varmāka pie viņa piegājis no muguras, uzsitis uz pleca un sācis vienaudzi iekaustīt. Notikušais ir uzfilmēts un vēlāk publicēts internetā.

Turpat blakus atrodas kiosks, kura pārdevēja minēto kautiņu nav redzējusi, taču bija aculieciniece citam kautiņam, kas arī norisinājās turpat pie kioska logiem. ”Tagad it kā ir nomierinājušies, policija šeit dežurē,” stāsta pārdevēja Veneta.

Liepājas 8. vidusskolā mācības paralēli notiek gan latviešu, gan krievu plūsmai. Dažas minūtes pirms ”Bez Tabu” ierašanās 8. vidusskolas direktore tika apstiprināta amatā. Video, kurā iemūžināta skolēna piekaušana pieturā, direktore pirmo reizi noraugās ”Bez Tabu” žurnālista viedierīcē. Viņa norāda, ka skolas personāls baidījies par konfliktiem starp dažādām tautībām, tomēr personāls neko tādu līdz šim skolas telpās nav novērojis.

Tuvākajā laikā likumsargi apmeklēs skolas un rīkos tikšanos ar skolēniem.