“Tas ilgst jau 40 dienu!” Rīdziniece pikta uz apsaimniekotāju par karstā ūdens atslēgumu

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

0 Komentāru

Pie raidījuma “Bez Tabu” vērsusies dzīvokļa saimniece Lidija no nama Rīgā, Ūnijas ielā. Kundze norāda, ka jau kopš jūnija sākuma vairākiem mitekļiem ir atslēgts karstais ūdens, kas būtiski ietekmējot iedzīvotāju ikdienu.

Lidija

Tas ilgst jau 40 dienu. Viss sākās ap 10. jūniju. Varat paskatīties, ka tek tikai aukstais ūdens. Regulāri zvanu ”Rīgas siltumam” par karsto ūdeni, zvanu 8900, kas ir saistīts ar “Rīgas namu pārvaldnieku”. Esam zvanījuši jau desmitiem reižu, bet no vietas nekas nekust. Pilnīgi nekas. Pats galvenais – mums laikā jāsamaksā rēķini, pareizi. Mēs vienmēr līdz pirmajam datumam samaksājam. Kāpēc mums neviens nepalīdz, tagad tāda situācija?

Arī kaimiņiene Ilze esot zvanījusi atbildīgajām iestādēm, saņemot lakonisku atbildi, ka vienā no dzīvokļiem ir notikusi avārija, bet saimnieki – aizbēguši. Lidijai gan ir zināms aizdomās turamais dzīvoklis. Dodoties pie durvīm, redzam, ka elektrības skaitītājs nekust, zvans nedarbojas. Uz klauvējieniem neviens neatsaucas.

Pateicoties kaimiņiem, iegūstam jaunas norādes, kā sazināties ar saimnieci, kuras miteklī notikusi stāvvada avārija, taču pa telefonu nevienu sazvanīt neizdodas.

“Rīgas namu pārvaldnieks” akcentē, lai likvidētu avāriju, ir jāpiekļūst koplietošanas inženierkomunikāciju tīklam, kas tostarp atrodas arī dzīvokļos. Taču šajā situācijā piekļuve ir liegta.

Viens no uzrunātajiem iedzīvotājiem “Bez Tabu” filmēšanas komandai darīja zināmu meklētās dzīvokļa saimnieces iespējamo atrašanās vietu, kas tad arī tika apmeklēta.

Saimniece, kuru neviens nevarot atrast

Tur katru dienu avārija. Katru dienu tur ir kaut kāda avārija. Kāda man gar to daļa?

Bez Tabu: Jums ir vienkārši jāatslēdz durvis, lai santehniķi varētu piekļūt…

Viņi jau tur gāja desmit reižu. Es arī dzīvoju bez karstā ūdens. Un? Nenomiru taču. Es vēlos palīdzēt, bet nevaru.

Bez Tabu: Jums ir atslēgas no tā dzīvokļa.

Nē, man nav.

“Rīgas namu pārvaldnieks” vēl norāda, ka šobrīd ir iesaistīti juristi, lai sagatavotu nepieciešamos dokumentus, lai varētu vērsties pret dzīvokļa saimnieci tiesā. Pašvaldības uzņēmuma pārstāve Una Grenevica norāda, ka šis, visticamāk, būšot pirmais precedents, kad pārvaldnieks ar tiesas atļauju iekļūs dzīvoklī, lai varētu novērst avārijas sekas, ko būtu iespējams likvidēt jau sen. “Rīgas namu pārvaldnieks” sola, ka problēma tikšot atrisināta vēl šovasar.

Jāpiebilst, ka deviņi dzīvokļi gluži bez karstā ūdens gan neesot atstāti, proti, katram no mitekļiem ir divi karstā ūdens stāvvadi.

0 Komentāru