“Tas biļešu automāts ir krājkase, kur pazūd nauda!”; sašutis autovadītājs un spiests maksāt sodu

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

5 komentāri
“Tas biļešu automāts ir krājkase, kur pazūd nauda!”; sašutis autovadītājs un spiests maksāt sodu

Gribēdams godīgi samaksāt par autostāvvietu, Normunds to nav varējis izdarīt. Rezultātā 30 eiro soda kvīts rotājusi viņa auto vējstiklu.

Normunds novietojis automašīnu autostāvvietā pie Ceļu satiksmes drošības direkcijas Antenas ielā. Vēlējies samaksāt par “Cityparks” autostāvvietu, taču pie viena biļešu automāta bija norāde, ka tas nedarbojas, bet otrā nebija iespējams norēķināties ar bankas karti, tajā varējis samaksāt vien ar monētām. Ja skaidras naudas nav, var samaksāt ar “Mobilly” aplikācijas palīdzību, taču, ja viedtālruni nelieto, tad nav iespējams arī tas un autovadītājiem no soda neizsprukt.

“Cityparks” pārstāvis skaidro, ka par autostāvvietu varot samaksāt arī mājās attālināti. Ar bankas karti tagad tiešām nevarot samaksāt, jo tas tehniski neesot iespējams.

Normunds sašutis, ka biļešu automāts atlikumu neizdodot. Ja automātā tiek ievietots nevis 1,50, bet gan, piemēram, 2 eiro, tad 50 centus zaudē. “Tas biļešu automāts ir krājkase, kur pazūd nauda! Nav arī zināms, cik daudz!” sašutis autovadītājs. Turklāt,  ja vajag atstāt spēkratu autostāvvietā mazāk par stundu, tad tik un tā jāmaksā par stundu. Normunds uzskata, ka tā ir absurda situācija.

Māris Priednieks
SIA “CITYPARKS LATVIJA” VALDES LOCEKLIS

Šī biļešu automāta modelis neparedz atlikuma izdošanu. Ievietojot montētas biļešu automātā, uz ekrāna tiek parādīts laiks, līdz kuram ievietotais monētu daudzums var tikt izmantots stāvvietas apmaksai. Autostāvvietas Antenas ielā tarifs ir 1,5 EUR/h. Ja tiek ievietoti, piemēram, 2 eiro, tad biļešu automāts uzrādīs iespēju apmaksāt laiku uz 1 h un 20 min. Tad klientam ir iespēja izvēlēties, vai apstiprināt šo summu un veikt apmaksu, vai atcelt darījumu un saņemt naudu atpakaļ, un veikt apmaksu, izmantojot mobilo aplikāciju, vai sūtot SMS, tikai par izmantoto laiku.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs nesaskata, ka autostāvvietas lietošanas noteikumi vai norēķinu sistēma būtu neatbilstoša likumdošanai un nesaskata, ka būtu pārkāptas patērētāju tiesības.

CSDD pārstāve Ieva Bērziņa akcentē, ka nevarot ietekmēt uzņēmumu, kas nomā zemi no privātīpašnieka un izmanto, lai sniegtu autostāvvietas pakalpojumu. CSDD klienti varot novietot automašīnas nedaudz tālāk “Rīgas satiksmes” autostāvvietā, kur iespējams norēķināties ar maksājumu kartēm un par stāvvietu jāmaksā mazāk. CSDD klientiem arī esot iespēja novietot spēkratus 2 stundas bez maksas Tehniskās apskates autostāvvietā.