“Tarakāni, durvis uzlauztas! Neciešami apstākļi!” Pēc viesošanās Rīgas hostelī Rēzeknes iedzīvotājs piedzīvo vilšanos

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

6 komentāri

Rēzeknes iedzīvotājs Andris ar ģimeni apmeties vienā no galvaspilsētas hosteļiem “Hostel Riga”. Fotogrāfijas bijušas pievilcīgas, cena īpaši vilinoša, tāpēc izvēle par labu kritusi konkrētajam piedāvājumam. Tomēr pēc pavadītas nakts apartamentos nolēmis neklusēt un ziņot par patieso stāvokli naktsmītnē.

Andris
ziņo par piedzīvoto hostelī

Tur ir neciešami dzīves apstākļi – nav tualetes papīra, neizsniedz čeku. Visas durvis ir uzlauztas, dušas kabīnes krīt uz galvas. Tas atrodas pašā centrā! Staigā tarakāni. Vispār šausmas! Ļoti kauns no ārzemniekiem. Tur ir arī franču studenti. Ļoti nesmuki!

Populārā viesnīcu rezervēšanas sistēmā tieši Andra pieminētais hostelis ir pirmais, kuru piedāvā, meklējot naktsmājas Rīgā. Cenas ir īpaši vilinošas – gultas vieta kopmītņu tipa telpā maksā vien piecus eiro. Atsevišķa istaba ar divvietīgu gultu maksā ap 20 eiro. Arī fotogrāfiju ir gana daudz, un apartamenti izskatās ļoti labā stāvoklī. Tomēr Andris norāda, ka fotogrāfijas neatbilst patiesībai un dzīves apstākļi telpās ir kritiskā stāvoklī.

“Hostel Riga” atrašanās vieta ir īpaši pievilcīga – tikai 500 metru attālumā atrodas Brīvības piemineklis un Vecrīga. Nieka 100 metru attālumā ir dzelzceļa stacija un dažus soļus tālāk – Centrāltirgus. Arī pati viesnīca norādījusi, ka atrodas ļoti labā vietā – pašā galvaspilsētas centrā. Internetā “Hostel Riga” novērtēts ar 7,8 ballēm. Ir arī gana daudz atsauksmju. Jāpiebilst, ka ļoti liela daļa no tām ir pozitīvas. Negatīvās atsauksmes saistītas ar tīrības neievērošanu un apkārtējo trokšņošanu.

Arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs sniedzis divas konsultācijas, kas saistītas ar piedzīvoto hostelī. Viena no tām saistīta ar netīrību, otra – salūzušu tehniku. Pārstāve Santa Zarāne norāda, ka hostelim jāievieto fotogrāfijas, kas atbilst realitātei. Ja klients saskāries ar kādām problēmām, par to ir iespēja ziņot centram.

Ierodoties “Hostel Riga”, raidījumu “Bez Tabu” uzrunā administrators, kurš norāda, ka vadība nav uz vietas.

Žurnāliste: Vai būtu iespēja aprunāties ar kādu no vadības?

Administrators: Es domāju, ka ne. Uz vietas neviens no vadības nav. “Bez Tabu” nav valsts iestāde. Jums ir interesanti, mums nav interesanti.

Žurnāliste: Tas ir mūsu darbs.

Administrators: Es saprotu, bet mēs jums neesam parādā nekādas intervijas.

Žurnāliste: Vai ir iespēja apskatīt kādu istabu?

Administrators: Es domāju, ka tas nav nepieciešams, istabās dzīvo cilvēki – tas ir privātums.

No vadības neviens arī neparādās. Sarunai pievienojas pastāvīgais iemītnieks, kurš noliedz, ka hostelī valdītu netīrība. Izrāda koplietošanas telpas – dušas telpu, labierīcības un virtuvi. Patiesi nekāda nekārtība nav novērojama. Jebkurā gadījumā ikvienam ir iespēja par nepatīkamiem starpgadījumiem ziņot patērētāju tiesību aizstāvjiem.