Taksometru netīrais bizness: izstrādāta viltīga klientu zagšanas shēma

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

8 komentāri

Taksometru kompānijas cīņā par klientiem veido maldinošas interneta vietnes, kurās uzdodas par konkurentiem, brīdina firmā, kuras zīmols tiek izmantots negodprātīgi.

Taksometru kompānijas “Panda Taxi” klienti uzgājuši interneta vietni “pandataxi.lv”, kurā ērti iespējams pasūtīt taksometru, norādot maršrutu, tāpēc to arī izdarījuši, tomēr atskārtuši, ka ar mājas lapas starpniecību klienti tiek maldināti.

“Es pamēģināju, jo tas ir ērtāk nekā gaidīt savienojumu zvanot. Pēc tam man zvana un saka, ka mašīna jau ir klāt. Burtiski pēc divām minūtēm. Biju šokā, ka tik ātri. Izrādās, ka zvana “Free Taxi” dispečere. Kad es centos skaidrot, ka esmu izsaukusi “Panda taxi”, atbildēja, ka viņiem vienalga,” atceras Agate.

Zog klientus internetā

Izrādās, interneta vietnei “pandataxi.lv” nav nekāda sakara ar kompāniju “Panda Taxi”. Konkurenti firmas nosaukumu izmanto, lai negodprātīgi piepelnītos, apzinoties pārvadātāja popularitāti.

Tatjana Golovņova, “Panda Taxi” pārstāve

Tā ir spēlēšanās ar mūsu preču zīmi. Mēs uzskatām, ka tā ir klientu maldināšana, jo nevaram garantēt, ka vispār kāds atbrauks. Pašlaik gatavojam iesniegumu Valsts policijai, Patērētāju tiesību aizsardzības centram, kā arī prasības pieteikumu tiesai.

Arī Bez Tabu komanda veic pasūtījumu mājaslapā, pēc kā ierodas nevis “Panda Taxi”, bet gan cits – “Avoiss Taxi” spēkrats. Taujāti, kāpēc ieradusies citas firmas automašīna, gan šoferis gan dispečere skaidro, ka to paredz vienošanās ar “Panda Taxi”.

Par vienošanos klāstīts arī citiem “Panda Taxi” klientiem: “Viņiem trūkst automašīnu, mēs sadarbojamies. Jā, viņus būtu ilgi jāgaida.”

“Panda Taxi” pārstāve T. Golovņova norāda, ka nav notikusi nekāda vienošanās. Šāda informācija esot klaji meli. Interneta domēns esot reģistrēts uz SIA “Smile X” uzņēmuma vārda, un tieši ar šo uzņēmumu esot saistīti “Avoiss Taxi” un “Free Taxi” taksometri, kas ierodas uz pasūtījumiem.

Par negodīgu citu zīmolu izmantošanu savās interesēs ir sašutuši arī citu taksometru kompāniju pārstāvji, jo arī viņu pārstāvēto firmu nosaukumi tiek pieminēti melīgajā interneta vietnē.

Jānis Naglis, “Baltic Taxi” pārstāvis

Citas taksometra kompānijas piesaukšana bez līgumsaistībām ir absolūti negodīga rīcība. Manuprāt, šādam uzņēmumam jāzaudē sava licence.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs saņēmis sūdzības par šādu komercpraksi, tās apņemas izskatīt.

Foto

8 komentāri