Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

32 komentāri

Vīrieti ar veselības likstām nogādā Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā (RAKUS), kur, kā pats apgalvo, viņu piekauj apsargs.

Bogdans Sumaruks nākamajā rītā pēc sievas jubilejas svinībām, kurās tika lietots alkohols, sajutās slikti, neatliekamā medicīniskā palīdzība viņu nogādāja RAKUS, kur viņam pārbaudīts asinsspiediens.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Es palūdzu māsiņai pavērst monitoru pret mani, lai redzētu savu spiedienu. Viņa atbildēja, ka slimnīca nav nekāda viesnīca. Es teicu, ka, ja tāda attieksme, lai man atvieno aparatūru, braukšu uz Stradiņu slimnīcu. Tad viņa teica, ka esmu viņu apvainojis, izsauca apsargus,” stāsta Bogdans.

Pacients: Mani piekāva apsargs!

Vīrietis apgalvo, ka apsargi viņu aizveduši nostāk, likuši apsēsties, pēc vārdu apmaiņas slimnīcā, kur būtu jāsaņem palīdzība, vīrieti viens no apsargiem esot piekāvis.

“Viens no apsargiem mani apsēdināja. Uzreiz biju sašutis, kā viņi izturas pret mani, pacientu. Uzreiz sekoja sitiens no kreisās puses, sita mazāka auguma apsargs. Viņš bija tik agresīvs! Varbūt viņš lietoja narkotikas! Es sāku pretoties, izpletu rokas. Tad tas otrs apsargs viņu paķēra aiz pleca, parādīja, ka it kā kameras. No manis iztecēja asinis pa visurieni! ”

Pārsista, piepampusi un izplūdusi acs, pārsists deguns, auss un vaigs – šādus miesas bojājumus vīrietis, kā pats apgalvo, guvis slimnīcā. Bogdans pats 27 gadus strādājis Valsts policijā, taču ir šokēts par šādu apsarga agresiju.

Tāpat RAKUS pārstāvji piesaistījuši Valsts policijas ekipāžu, kas nogādājusi vīrieti iecirknī, bet pēc dažām stundām, kad vīrietis atbrīvots, viņam atkal kļuvis slikti, nogādāts tajā pašā ārstniecības iestādē, kur, kā pats stāsta, konkrētā apsarga vairs nebija.

Nebija paraugpacients

Bez Tabu un vīrietis ierodas RAKUS, kur sagaida Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs dr. Aleksejs Višņakovs, kurš, uzklausot pārmetumus no pacienta, vaicā viņam: “Kāpēc jūs nosaucāt medicīnas māsu par mauku? Atbildiet man uz jautājumu! Medicīnas māsa, kura vēlējās sniegt palīdzību, tika pazemota.”

Bogdans noliedz, ka būtu apsaukājies, tomēr dr. A. Višņakovs norāda, ka nenormatīvās leksikas lietošanu varot apstiprināt citi darbinieki. Tāpat dakteris norāda, ka vīrietis “raustīja ļoti dārgu aparatūru”.

“Apsargi sargā no tādiem kā jūs. Tāpēc viņi bija šeit. Kundzei blakus paaugstinājās asinsspiediens jūsu kliegšanas dēļ.

Jūs lietojāt nenormatīvo leksiku, raustījāt ļoti dārgu aparatūru. Viņai [māsiņai] nav pienākums klausīties jūsu alkoholiskajos tekstos,” komunikācijā ar Bogdanu teic dr. A Višņakovs.

RAKUS pārstāvis A Višņakovs stāsta, ka medicīnas darbiniekiem “katru dienu nākas “izbaudīt” psiholoģisku un fizisku vardarbību no agresīvu pacientu puses. Ir jāsaprot, ka, atrodoties ārstniecības iestādē un saņemot veselības aprūpes pakalpojumus, jebkuram pacientam ir saistoši iekšējās kārtības noteikumi. Nav atļauts pārkāpt vispārpieņemtās uzvedības normas.”

Tāpat ārsts stāsta, ka “veikta analīze, kurā konstatēts noteikts promiļu daudzums, kas acīmredzot nav iegūts vienā dienā.”

Piekāva vai nepiekāva?

Bogdans vērsies Valsts policijā ar iesniegumu, apsūdzot slimnīcas apsargu agresijā, tāpat arī RAKUS pārstāvji likumsargiem likuši galdā iesniegumu par iespējamo pacienta huligānismu.

Bogdans pieļauj, ka apsarga agresiju fiksējušas video novērošanas kameras. Sākotnēji, sarunājot tikšanos ar RAKUS pārstāvjiem, viņi sakās, ka būšot iespējams apskatīt kameru ierakstus, tos nepublicējot, taču, ierodoties ārstniecības iestādē, slimnīcas pārstāvji maina domas – ielūkoties tajos Bez Tabu komandai, trešajām personām, un pacientam nedrīkstot.

Pēc ilgstošām sarunām RAKUS pārstāvji tomēr ļauj ierakstus apskatīt Bez Tabu žurnālistam, bet pacientam, kurš tieši saistīts ar situāciju, liek pagaidīt aiz durvīm.

Tiek demonstrēti vairāki video fragmenti no dažādām kamerām. Tajos redzams, kā Bogdanu, gulošu gultā, nogādā slimnīcā; kā tiek piesaistīti apsargi, kuri vēlāk ved vīrieti pa slimnīcas gaiteņiem; iemūžināts likumsargu ierašanās brīdis. Agresija pret pacientu nav saskatāma. Tiesa, nav pilnīgas pārliecības, vai tiek demonstrēts viss iemūžinātais.

RAKUS atbildīgais par drošību stāsta, ka ierosināta dienesta izmeklēšana, tikmēr agresijā vainotais apsargs atstādināts no pienākumu veikšanas.

TOP komentāri

 • Aina
  +25 +21 -4

  Aina

  Kādreiz tādus indivīdus, pēc sievu dzimšanas dienas ballītēm, nogādāja atskurbtuvēs,kur tika sniegta vajadzīgā "palīdzība",tagad medicīnas darbiniekiem jātiek galā ar šiem "nabadziņiem".
 • sveiki
  +22 +18 -4

  sveiki

  Apsargi malači. Skaidrs, ka sadzēries lamāja personālu, kā nekā 27 gadus bijis musors.
 • Es
  +15 +13 -2

  Es

  Nabadziņš, tik balts un pūkains, bet kad zem šmigas tad gan visa pasaule pie kājām

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl