“Tā nav Saranska Krievijā, tā ir Eiropa, “šedevrs” maksā pusmiljonu!” Daugavpils centra ielas rekonstrukcija saceļ kritikas vētru

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

2 komentāri

Finiša taisnē ieiet Daugavpils centrā esošās Rīgas ielas posma rekonstrukcija, kas izmaksāja teju pusmiljonu eiro (neskaitot PVN). Iedzīvotāji vērš uzmanību uz, viņuprāt, nerūpīgu veikumu, ieklājot ielas segumu un citām nebūšanām.

Pērn Daugavpils pilsētas pašvaldība uzticēja veikt Rīgas ielas posma dažu simtu metru garumā rekonstrukciju vietējai firmai “Labiekārtošana-D”. Rekonstrukcija pilsētai izmaksāja 456 tūkstošus eiro, neskaitot PVN.

Interneta vidē un daļa uz ielas uzklausīto iedzīvotāju nav mierā, piemēram, ar ielas seguma kvalitāti gājējiem atvēlētajā zonā. Raidījuma “Bez Tabu” komanda pastaigā pa rekonstruēto posmu arī pamanīja šķietamu nevīžību: bruģakmens un cita veida seguma fragmenti daudzviet iestrādāti ar lielākām un mazākām spraugām un nelīdzeni.

Vienā posmā “Bez Tabu” komanda konstatēja, ka strādnieki veic kļūdu labojumu. Tur pārklātais segums ielikts no jauna, ir ar vienādām atstarpēm starp klājuma fragmentiem un izteikti kontrastē ar citiem, neizlabotiem posmiem.

Strādnieks: “Segumu liktu no jauna”

Kāds strādnieks bija īpaši runīgs un savu kritisko viedokli par rekonstrukciju izteica arī “Bez Tabu” komandai.

“Bez Tabu” saruna ar strādnieku

Strādnieks: Es šo segumu neklāju, kad te sāku strādāt aprīlī. Te viss jau bija ieklāts. Es šo segumu liktu no jauna.

Žurnālists: Kā var ieklāt, lai viss būtu normāli?

Strādnieks: Lūk, redzi, te esam pārlikuši. Redzi? (norāda uz kļūdu labojumu). Salīdzini, paskaties tur priekšā un šeit.

Žurnālists: Tad jau visas ielas garumā vajag pārlikt?

Strādnieks: Vajag, protams. Tas ir mans viedoklis. Nezinu, ko lems priekšniecība.

Citiem uzklausītajiem Daugavpils iedzīvotājiem un pilsētas viesiem nav pretenziju par darbu kvalitāti, priecājas par jauno ielas veidolu.

Bēdīgi slavenā līnija

Diskusijas, jo īpaši sociālajā tīklā “Facebook”, izraisījusi stilizēta līnija, kas stiepjas rekonstruētā gājējiem atvēlētā posma garumā. Tā ir gaišāka nekā pārējais segums, un loģika daudziem vēsta, ka līnijai būtu simetriski jāsakrīt ar pārējos, iepriekš remontētajos Rīgas ielas posmos ieklāto līniju. Tomēr tā tas nav, līnija aiz gājēju pārejas otrā pusē (svaigi rekonstruētajā posmā) ieklāta asimetriski, kas redzams ar neapbruņotu aci.

Foto: “Facebook”

“Facebook” lietotāja viedoklis par ieklāto līniju

Nē, tā nav Saranska (Krievijā). Tā ir Eiropa, un šis “šedevrs” maksā pusmiljonu eiro!

“Facebook” lietotāja viedoklis par ieklāto līniju

Šādu greizu ielu grēks pieņemt ekspluatācijā. Tā ir ņirgāšanās par pilsētu!

Daugavpils mērs Elksniņš: “Ja paņemtu dārgāko piedāvājumu par 550 tūkstošiem eiro, varbūt nebūtu tādu problēmu”

“Bez Tabu” sazinājās ar Daugavpils mēru Andreju Elksniņu, kurš norādīja, ka darbi, lai gan ir finiša taisnē, nav pabeigti, iespējami arī citi kļūdu labojumi. Tāpat Elksniņš akcentē, ka izraudzīts būvnieks, kas piedāvājis zemāko cenu, kas bijusi par aptuveni 100 tūkstošiem zemāka nekā konkurentam. Šādu ietaupījumu pašvaldība nedrīkstējusi neņemt vērā. Elksniņš arī piebilda, ka šāda veida darbi labiekārtošanas uzņēmumam uzticēti pirmoreiz.

Andrejs Elksniņš
Daugavpils mērs

Uz vietas, kā noprotu, ir doti uzdevumi atbildīgajiem darbiniekiem visu sakārtot. Normāls process. Ieklāto materiālu sakarā, ja Būvvaldes darbinieki teiks, ka kaut kas ir ieklāts slikti vai nepareizi, būs uzdevums pārklāt. Viņi [”Labiekārtošana-D”] taisa par 100 tūkstošiem eiro lētāk. Te var būt diskusija. Ja varbūt paņemtu dārgāko piedāvājumu par 550 tūkstošiem eiro, varbūt nebūtu tādu problēmu, bet uzņēmuma vadītājam uzdots to visu sakārtot.

SIA “Labiekārtošana-D” valdes loceklis Jānis Vagalis norāda, ka ielas rekonstrukciju pabeigšot pēc dažām nedēļām, darbi kavējas par mēnesi seguma materiāla piegādātāja dēļ. Notiekot aktīva komunikācija ar darbu pasūtītāju, lai vienotos par defektu novēršanu.

Taujāts par nevienādajām spraugām starp seguma fragmentiem un kāpēc tas vietām ir nelīdzens, Vagalis teic, ka, “kad iestāsies pastāvīgs, saulains laiks, aizbērsim šuves ar smiltīm un pieblietēsim”. Cer, ka tādējādi spraugas kļūs līdzīgas. Tiesa, Vagalis atzīst, ka šajā Rīgas ielas posmā izmantoti salīdzinoši lētāki materiāli nekā agrāk rekonstruētajos ielas posmos, līdz ar to kvalitāte arī varētu būt sliktāka.

Taujāts par pilsētā nu jau izslavēto stilizēto līniju, Vagalis norāda, ka būvfirma, to ieklājot, pieturējusies pie rekonstrukcijas projekta. Projektētājs neesot bijis ar mieru veikt kādas izmaiņas projektā un ļaut ieklāt līniju citādāk.

Jānis Vagalis
SIA “Labiekārtošana-D” valdes loceklis

Šis projekts par šo ielas daļas pārbūvi nezinu kāpēc, bet nav piesaistīts pārējai Rīgas ielas daļai, tāpēc šī līnija nav simetriska. Arī pati Rīgas iela nav taisna līnija. Ja mēs ieklātu līniju līdz Vienības laukumam, ievērojot virzienu, kāds ir pārējā Rīgas ielas daļā, tad, ņemot vērā ģeometriju, līnija ieietu “Swedbank” ēkā.