Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

Komentāri

Ik pa brīdim presē ir lasāms, ka kādai, no pirms daudziem gadiem celtajai ēkai Rīgā, vai nu iebrūk pagrabs, vai kāda cita mājas konstrukcija. Tas tamdēļ, ka būves ir gauži sliktā stāvoklī. Šīs ziņas liek kļūt uzmanīgiem arī citiem rīdziniekiem, kuri dzīvo tādās pat ēkās un kurās ir sākusies kaut kāda iespaidīga pārbūve.

Miera ielas 95 nams. Īpašums, kurš sastāv no divām ēkām. Viena piecus, otra sešus stāvus augsta. Vienai no ēkām ir paredzēts pārbūvēt bēniņus, pārveidojot tos par dzīvojamo platību.

Iepriekš tādi pat darbi veikti otrajai būvei. Iecerētie darbi satrauc kungu, kurš šeit dzīvo gadus divdesmit. Vīrietis  par visiem 100% ir pārliecināts, ka ēkas pamati neizturēs papildus slodzi. Viņš mums atrāda ēkas sienā jau esošās plaisas.

 

Pēteris
Mājas iedzīvotājs

Jā, es tā domāju. Šai mājai visas koka sijas ir satrunējušas. Iedomājieties salikumu – koka sijas un dzelzsbetons. Tā būs Zolitūde Nr.2.

Kā ierādījums tiek atrādīta grīda gaitenī. Tā šķība, greiza, jo pamati sēžoties. Tik tiešām, gaiteņa grīdas viena puse ir jūtami noslīdējusi uz vienu pusi. Kāds tam ir iemesls, to var noteikt tikai speciālists. Kad ieejam pagrabā redzams, ka vecās metāla sijas tiek gruntētas ar krāsu. Telpās sastaptais strādnieks zina teikt, ka pagrabu ir paredzēts atjaunot. Bet kad tas notiks nezina.

Jūtos kā cietumā!

Neapmierinātība ir arī ar to, ka pie kunga loga nu uzstādīts lifts, ar kura palīdzību augšup nogādā materiālus. Tas rada putekļus, kuri vīrietim gandējot dzīvi jo viņam ir astma. Viņš ir runājis ar strādniekiem lūdzot, vai nevar liftu pārcelt, lai var pa dienu izvēdināt telpas. Tie atteikuši, ka nē, lai vēdināšanu veic naktī.

Super! Vasara pa galam. Pa dienu logu atvērt nevar, jo putekļi no materiāliem nāks iekšā, bet naktī zaglis var ielīst. Jūtos kā cietumā!

Kur ir atļaujas?

Vai projekta attīstītājam ir visas nepieciešamās atļaujas, to vīrietis nezina. Ja palūko Rīgas būvvaldes mājas lapā redzams, ka attiecīgajai adresei savulaik izdotas vairākas būvatļaujas, bet tām visām beidzies termiņš. Vai ēkai ir taisīta tehniskā ekspertīze lai noskaidrotu vai pamati izturēs papildus stāvu?

Mājas pārvaldnieks

Pagrabu apsekošana ir bijusi. Bet tādā kontekstā, vai tieši šī izbūve radīs kādu papildus slodzi, tāda nav bijusi. Vai nevajadzētu? To netaisām mēs. To projekta ietvaros taisa konstruktors, kurš paredz, kādi būs risinājumi augšstāva izbūvei.

Pārvaldnieks sola, ka atsūtīs attīstītāju kontaktus, bet solīts makā nekrīt.

Inspektori pārbauda.

Kas notiek ar šo objektu? Vai visas atļaujas ir? Bez Tabu ir informējuši Rīgas būvvaldi, tie nosūtījuši uz objektu inspektorus. Tie būvdarbu uzsākšanu nav konstatējuši, darbi saistīti ar sagatavošanos.

“Attiecīgā projekta attīstītājs būvvaldē ir iesniedzis pieprasījumu pagarināt iepriekš izsniegto būvatļauju. Viņam ir visi nepieciešamie dokumenti, kuri tiks vērtēti, bet uz doto mirkli mēs neredzam iemeslu būvatļaujas izsniegšanu atteikt!”, skaidro Rīgas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

Projekta attīstītāja iesniegtajos dokumentos esot apstiprinājums par to, ka ēku ir apsekojis eksperts.

Foto

Lasi vēl