Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

31 komentārs

Paļaujoties uz apdrošinātāju godaprātu, dundadzniece Gunta sevi apdrošinājusi par teju 200 tūkstošiem eiro. Vasaras vidū sieviete guva smagu rokas ievainojumu. Tomēr neuztraucoties par procedūru izmaksām, sieviete devusies pie ārsta. Izrādās, ka rokai ir nepieciešama operācija…

Sieviete uztaisīja osteosintēzi, ieliekot rokā plāksni un četras skrūves. Operējošais traumatologs Guntai ieteicis vērsties apdrošināšanas kompānijā un brīdināt par to, ka iespējas kvotas būs beigušās un operācija varētu būt maksas. Tiesa, operācija notiks tikai pēc pusgada līdz gadam, kad kauls būs savilkts kopā.

Uzklausot ārsta padomu, Gunta informēja apdrošināšanas kompāniju “Seesam” par operācijas otro posmu – plāksnes izņemšanu. Apdrošinātāju atbilde ir pārsteiguma pilna – viņi operāciju neatmaksās!

“Seesam” apdrošināšanas noteikumi paredz atlīdzināt tikai tos ārstniecības izdevumus, par kuriem ziņots 90 dienu laikā pēc nelaimes gadījuma. Guntas operācijas otrais posms notiks tikai pēc pusgada līdz gadam. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc izmaksas netiks atlīdzinātas.

Gunta
Apdrošināšanas aģentūras “Seesam” kliente

Es uzskatu, ka tā ir krāpniecība! Lielos apmēros!

Atlīdzību departamenta juriste Iveta Bumane apstiprina, – pamatojoties uz abu pušu noslēgto līgumu, apdrošinātājiem otrais operācijas posms nav jāatmaksā.

Iveta Bumane
Atlīdzību departamenta juriste

Ņemot vērā, ka šie priekšā stāvošie izdevumi par operācijas otro etapu neiekļausies 90 dienu noteiktajā termiņā, tie nevar tikt atlīdzināti.

Interesanti, ka gadījumos, kad plāksne no rokas būtu jāizņem, piemēram, pēc 89 dienām, izdevumi tiktu vērtēti un, iespējams, arī atmaksāti.

Latvijas Apdrošināšanas asociācijas prezidents Jānis Abāšins paskaidroja, ka viena no būtiskākajām tendencēm klientu vidū ir neiepazīšanās ar līguma nosacījumiem. Biežāk klienti ievelk “ķeksīšus” visur, kur nepieciešams, īsti pat neizprotot to nozīmi.

Konkrētā gadījuma sakarā Latvijas Apdrošināšanas asociācijas prezidents Jānis Abāšins aicina iedzīvotājus neklusēt un ar neskaidrajiem jautājumiem vērsties galvaspilsētā esošajā birojā pie speciālistiem uz konsultācijām.

Foto

TOP komentāri

 • Edgars Freibergs
  +22 +18 -4

  Edgars Freibergs

  Un vēl pietiek nekaunības OCTA cenas celt kosmiskas!!! Tā apdrošināšanu padarīšana viena krāpniecība vien ir..
 • Vita Eglīte
 • Vita Eglīte
  +16 +16 0

  Vita Eglīte

  Tàs PUNKTS bija, bet cīnījāmies ar znotu līdz beidzamai dvesmai, noliekot šamējos uz lāpstiņām. Sadomājās, ka tantu no laukiem apvedīs ap stūri, nesanāca. Atradām caurumu viņu cedelē.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl