“Tā ir bumba ar laika degli!” Juglas iedzīvotāju šokē mājas pārvaldnieka rīcība – plīst stāvvads, taču remontu neveic

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

2 komentāri

Lielākā daļa no galvaspilsētas ēkām ir celtas pagājušajā gadsimtā. Lielai daļai no tām ekspluatācijas laiks tuvojas beigām, tāpēc likumsakarīgi, ka arī iekšējās komunikācijas ir novecojušas un iedzīvotājiem nākas saskarties ar neplānotām un nepatīkamām situācijām. Juglas iedzīvotāja Reiņa dzīvoklī atkārtoti plīsis stāvvads.

Pagājušajā gadā rīdzinieks Reinis piedzīvojis avārijas situāciju, dzīvoklī plīsis stāvvads un appludināti apakšējie kaimiņi. Toreiz santehniķi caurules salabojuši un solījuši, ka situācija neatkārtosies. Pagājis gads, un caurule plīsusi atkārtoti.

“Cilvēki, kas taisīja remontdarbus, to izdarījuši bezatbildīgi,” savās pārdomās dalās Baltezera ielas nama iedzīvotājs. Reinis uzskata, ka stāvvadi ir kā bumba ar laika degli – tie varot plīst jebkurā brīdī.

Vairākkārt ziņojis atbildīgajām iestādēm par, viņaprāt, bīstamo situāciju Juglā. Nama iemītniekam ieteikts vākt parakstus par stāvvadu nomaiņu. To arī darījis, taču parakstu bijis par maz, lai remontdarbi varētu sākties.

Dienā, kad caurule plīsusi, atbraucis avārijas dienests. Reinis uzskata, ka darbs paveikts nevīžīgi – daļa caurules aptīta ar plastmasas maisiņu, citai uzlikts tikai pagaidu žņaugs. Tāpat vannas istabā jūtams savdabīgs aromāts un izveidojusies korozija.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis Krists Leiškalns apstiprina, ka stāvvadu avārijas ir bijušas un tās tika novērstas. Tomēr kopumā ēkas komunikāciju tehniskais stāvoklis esot bēdīgā stāvoklī.

Lielākā daļa dzīvojamo māju sasniegušas 30, 40 vai pat 50 gadu slieksni – kopš namu celšanas iekšējās komunikācijas nav mainītas. Līdz ar to stāvvadu nolietojums esot tikai likumsakarīgs.

Krists Leiškalns
SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis

“Šā brīža optimālākais risinājums būtu dzīvokļa īpašniekiem izvērtēt iespēju piedalīties renovācijas programmā, kurā tiek ietverts arī Eiropas līdzfinansējums un ēku komunikācijas tiek nomainītas vienā reizē, veicot ēkas renovāciju.”

Reinis ikmēneša rēķinos seko līdzi mājas uzkrājumam. Pamanījis, ka uzkrāta iespaidīga summa, taču skaidrības par to, kur tā nonāk – neesot. SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis paskaidro, ka dzīvokļa īpašniekiem, katru gadu tiek izsniegta informācija par to, kādi remontdarbi būtu jāveic, tostarp prioritārā secībā.

Šai ēkai būtu jāveic 13 dažāda veida darbi, kuriem jāveidojot uzkrājums. Ja dzīvokļa īpašnieki vēlas secību, kādā darbi veikti, mainīt, jābūt iedzīvotāju vairākumam, kuri piekrīt veikt kādus citus darbus. Otrs variants būtu palielināt uzkrājuma summu, lai darbi ātrāk ietu uz priekšu.

Mājas iedzīvotāji esot brīdināti par komunikāciju tehnisko stāvokli – atliek kaimiņiem sasparoties, lai remontdarbi varētu sākties. Citādi – no avārijas situācijām pasargāts neesot neviens.

Foto

2 komentāri