Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

30 komentāri

Krāsotāju ielu Rīgā kopš aptuveni 1985. gada izdaiļo kādas automašīnas reklāma, taču nu būvvalde vēlas panākt vēsturiskās reklāmas aizkrāsošanu.

Sienas krāsojums redzams jau no Tallinas ielas, un tās autori atraduši paņēmienu, kā pārsteigt garāmgājējus, radot iespaidu, ka spēkrats novietots uz kāda nama jumta. 74 gadus vecais nama iedzīvotājs Aivars norāda, ka reklāma tapusi 85. gadā jeb pirms 32 gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tolaik pie nama bija ierīkots ”Rīgas Lada” birojs, kā arī tirdzniecības laukums, vēlāk uzņēmums pārcēlās uz citu galvaspilsētas vietu, taču reklāma palika turpat. Nams, kura sienu rotā vēsturiskā reklāma, pieder vairākiem īpašniekiem. Tie saņēmuši vēstuli no Rīgas pilsētas būvvaldes, kas likusi 3 mēnešu laikā reklāmu pārkrāsot.

Ja tas netiks darīts, īpašniekiem var piemērot naudas sodu līdz 1425 eiro, kā arī gala sienu var nokrāsot par pašvaldības līdzekļiem, pēc tam izdevumus piedzenot no namīpašniekiem.

Helmuts Jauja
Viens no namīpašniekiem

Mūs nostādīja fakta priekšā, ka šī ir nesaskaņota, patvaļīga reklāma. Neviens no šībrīža nama īpašniekiem nekad nav saņēmis nekādu labumu par reklāmas izvietošanu. Tā drīzāk ir nevis reklāma, bet vēstures liecība.

Raidījuma ”Bez Tabu” uzrunātā Latvijas reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa norāda, ka ”konkrētā reklāma nenodara būtisku ļaunumu nevienam, drīzāk tā ļauj atcerēties, kādā stilā reklāmas taisīja pirms vairākiem gadiem.”

Rīgā uz namu sienām salīdzinoši labā stāvoklī, ieskaitot ”Rīgas Lada” reklāmu Krāsotāju ielā, saglabājušās trīs uzkrāsotas reklāmas. Barona ielā reklamē vēl šobrīd nopērkamas konfektes, turpretī Līvu laukumā gozējas sen neeksitējoša banka.

Reklāmdevējs – uzņēmums ”Rīgas Lada” likvidēts 2003. gadā, līdz ar to Rīgas domes saistošie noteikumi paredz, ka par reklāmas demontāžu atbildīgs namīpašnieks.

Ilze Žūka
Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve

Būvvalde pieņēmusi lēmumu, ka tā ir reklāma. Skaidrs, ka zīmols ir atpazīstams. Galvenais mērķis ir vai nu reklāmu likvidēt, vai to saskaņot.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāvis Jānis Asaris norāda, ka teorētiski sienas reklāma var kļūt par vietējas nozīmes pieminekli. Nama īpašniekiem ar iesniegumu jāvēršas inspekcijā, kura izvērtēs tā pamatojumu sienas krāsojumu iekļaut pieminekļu sarakstā.

Foto

TOP komentāri

 • Valentīna Vizule
  +6 +6 0

  Valentīna Vizule

  Jau nezin kam un par ko piesieties....šeit loģika nav stiprā puse
 • Kaiva
  +4 +4 0

  Kaiva

  Un kāpēc Rīgas seja nevarētu būt vesturiskās reklāmas? Varbūt tur drīzāk derētu pielikt plāksnīti, ka tas ir kaut kas vēsturisks, nevis krāsot ciet.
 • Juris Burkāns
  +3 +3 0

  Juris Burkāns

  Labāk jau būtunpie kā nopietnāka piesējušies. Tā ir vēstures liecība, kas nevenam pat īsti netraucē, un tasntomēr forši, kantāda reklāma vēl ir, jo mākslinieki tiešāl labi izdomājuši visu bija. Un neliekas kaut kā stulbi, ka jālikvidē par saviem līdzekļiem? Tajā laikā ēka nebija uzņēmuma īpašumā, un pirms 10 gadiem nevienu tas vispār nerausīja, bet tagad pēkšņi kaut kas nepatīk. Izskatās, ka kādam maks prasa naudu :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl