“Sūta jaunas paciņas un izraksta rēķinus!” Aizputniece nespēj atkauties no uzbāzīgiem uztura bagātinātāju izplatītājiem

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

11 komentāri

Aizputes iedzīvotāja saņēmusi piedāvājumu izmēģināt uztura bagātinātājus. Tos slavējis un ieteicis uzņēmums “Helvetia Apotheke”, kas omega-3 iepakojumu piedāvājis iegādāties par īpašo cenu – 8 eiro. Sandra piedāvājumam piekritusi, īpaši tāpēc, ka uzņēmums solījis, ka no sūtījumiem jebkurā laikā varēs atteikties.

“Ja cilvēks no preces atsakās, viņi izkrāpj naudu un apliek to ar soda naudām,” par pieredzi ar uzņēmumu sāk stāstīt aizputniece Sandra. Pirmo paciņu ar omega-3 uzturu Sandra saņēmusi maijā. Dažas no tabletēm izdzērusi, bet sapratusi, ka tās lietot vairs nevēlas. Centusies sazināties ar uzņēmumu, lai turpmākos sūtījumus vairs nepiegādātu, tomēr tas izrādījies sarežģīti.

Uzņēmuma telefona numurs klusējis. Kad pēc vairākiem mēģinājumiem ar “Helvetia Apotheke” izdevies sazināties, Sandra norādījusi, ka uztura bagātinātājus vairs saņemt nevēlas. Tomēr pēc neilga laika Sandras pastkastē atkal bijusi jauna paciņa, kurai klāt arī pievienots rēķins.

Arī sūdzību portālā lasāmas negatīvas pieredzes ar uztura bagātinātāju izplatītājiem – vairums no tiem līdzīgi kā Sandra kļuvuši par maksātāju upuriem. Patērētāju tiesību aizstāvji norāda, – tirgoņi nonākuši viņu redzeslokā.

Santa Zarāne
patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve

Šī varētu būt negodīga rīcība no uzņēmuma puses, jo būtu jābūt skaidrai informācijai par to, kā atdot preci un atteikties no turpmākiem sūtījumiem.

Uz saņemtās aploksnes nav informācijas par uzņēmuma atrašanās vietu, sūtījumus vienkārši iemet pastkastē bez iespējas tos neizņemt. “Bez Tabu” sazinājās arī ar pašu uzņēmumu. Viņi sola, ka Sandra turpmāk sūtījumus vairs nesaņems.

Uzņēmuma pārstāve

Šeit viss ir nomaksāts un nekādu problēmu nav. Viņa visu ir samaksājusi, viss ir nokārtojies, mums nav nekādu pretenziju pret viņu. Viņa vairs nesaņems šos sūtījumus? Nē, jo viss ir apstādināts, viss ir apturēts.