Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

12 komentāri

Rūjienas novada Jeru pagastā ir apdzīvota vieta Endzele, kur dzīvojošie pilsoņi jau krietnu laiku izmisīgi cenšas saukt pie kārtības kādu ģimeni, kuras uzvedības modelis nav tas patīkamākais. Ir ziņots gan pagasta pārvaldniecei, pašvaldības policists te ir biežāks viesis nekā ciema kafetērijā, bet atbildīgie vien pasmej un saka, ka viss ir kārtībā.

Otrā stāva dzīvoklim logu atvērt nedrīkst, jo suņa fekāliju smaka no apakšējā dzīvokļa balkona elpu rauj ciet. Regulāri bļaustiņi, lamāšanās, ka puse pagasta rīb, un bērni, kuri bez jebkādām problēmām var iziet sētā un visu acu priekšā nokārtot savas lielās un mazās dabiskās vajadzības. Ikdienas sadzīviskās ainiņas un apstākļi, kādi, pēc iedzīvotāju teiktā, valda te ikdienas.

”Es teiktu, ka, lai arī ir saukta pašvaldības policija, pagasta pārvaldniece arī visu zina, viss kļūst tikai sliktāk. Paši lamājas, bērni, kuri netiek pienācīgi pieskatīti, bļauj, ka māju jumti rīb. Papildus zaļais pūķis! Mēs jau esam izmisumā, jo visi mums atsaka palīdzību!”

Ģimeni “Bez Tabu” mājās nesastop, viņus pamanām pie pagasta mājas. Jau pēcāk pārtveram viņus pie mājvietas, bet paredzējuši sarkanos mikrofonus un kameras, visi sprūk iekšā dzīvoklī un “Bez Tabu” degungalā aizcērt duravas tā, ka noblīkšķ visa kāpņu telpa.

Jeru pagasta pārvaldes vadītāja Indra Celmiņa ir vairāk nekā informēta par to, kas notiek mājā. Kā nu ne, ja viņai tajā pat kāpņu telpā ir dzīvoklis. Celmiņu sastopam pagastmājā un ieradušies taujājam – ko viņa no savas puses darīs, lai apkaimes iedzīvotājiem ikdienas sadzīves apstākļi kļūtu labāki?

Indra Celmiņa
Jeru pagasta pārvaldes vadītāja

”Nu ko es tur varu darīt? Pati esmu ar to ģimeni runājusi. Ar viņiem strādā sociālais dienests, pašvaldības policists piebraukā bieži. Tādi viņi ir.”

Rūjienas novada sociālajā dienesta vadītāja Una Sniega skaidro, ka ar ģimeni strādā speciālists, bērni tiekot pienācīgi aprūpēti. Sociālie neko vairāk darīt nevarot. Cilvēkiem dienesta darbinieka norādījumu pildīšana veicoties te labi, te ne tik labi. Arī viņa piemin pašvaldības policiju, kuru darbs, viņasprāt, varētu būt intensīvāks.

Vilnis Laurs
Rūjienas pašvaldības policijas priekšnieks

Tā ģimene ir uzskaitē, policijas redzeslokā viņi ir, tai tiek sekots. Kāda tā ģimene ir, tāda ir. Nav tik briesmīgi, ka tik ļoti traucē. Nav tik bieži. Mājās kādreiz kāds ir iedzēris, bērni tiek pieskatīti. Kādi viņi ir, tādi ir, ar viņiem ir jāsadzīvo. Tik traki nav.

Tā gan nedomā attiecīgās ģimenes nāburgi, kuriem jau apnicis, ka atbildīgās pagasta un novada amatpersonas viņus ”atšuj”. Beigu beigās, no pagasta vadītājas Celmiņas dzirdama atziņa, ka visiem, ij pagastam, ij sociālajam dienestam, ij pašvaldības kārtībsargiem, būs kopā daudz intensīvāk strādāt ar attiecīgajiem cilvēkiem, jo viņu dzīvesveids, viņasprāt, nav tas pareizākais.

Foto

TOP komentāri

 • Baiba Lapuška
  +12 +11 -1

  Baiba Lapuška

  Ministru kabineta noteikumu Nr. 266 54.3.apakšpunkts nosaka, ka dzīvnieka īpašnieks nav tiesīgs izmitināt mājas dzīvnieku uz mājas balkona. Šeit ir uzreiz skaidrs - administratīvais protokols, ja nē dzīvnieku konfiscēt!
 • K.
  +9 +9 0

  K.

  Nu Jums gan ir super domāšana!
  Izskatās, ka Jūs piekopjat tieši tādu pašu dzīves veidu! Viss ir normāli šai ģimenē vai ne? Tāda ir normālu cilvēku dzīves veids? Visi kakā uz balkoniem, visiem dzīvnieki dzīvo uz balkoniem? Visi normālie dzīvo tādos apstākļos....

  To Jūs sakat???

  VĀJPRĀTS!
 • sega333
  +9 +6 -3

  sega333

  Pirmkārt,ir jānomaina pagasta pārvaldes vadītāja,kura neko nezin,neko nevar un viss viņu apmierina.Izbrīnu izraisa arī policijas priekšnieka attieksme,ka nemaz jau tik slikti nav,ar viņiem jāsadzīvo...Viņš pats gribētu tajā mājā dzīvot? Un ja jau policijas priekšnieks nezina,ka pēc likuma ir aizliegts uz balkona izmitināt dzīvniekus,šajā gadījumā gan jau suns tur noteikti arī nemitīgi rej,piemēslo,tiek pārkāpti arī dzīvnieka labturības likumi.Vai arī šis policijas priekšnieks nebūtu jānomaina un jāieliek tāds,kas zina likumus un strādā tautas labā?Atvainojiet,kāpēc citiem būtu jāpacieš tādi kaimiņi? Vairāk izskatās,ka tie,kuriem būtu nopietni jāstrādā ar šo ģimeni,nedara neko,tikai atrunājas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl