Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

3 komentāri

Cilvēka mēsli pa visu kāpņu telpas grīdu, nošķiestas durvis un pamatīga smirdoņa. Rezultāts kaimiņu nesaskaņām Rīgā, Mazajā Nometņu ielā. Tur, septītā numura ēkā, gadiem dzīvo kāda trīs cilvēku ģimene. Māte, kura nestaigā, viņas dēls un vīrieša draudzene. Dzīvesvieta tiek īrēta no pašvaldības.

”Viņiem tur ir pamatīgas problēmas ar “zaļo pūķi”! Bija brīdis, kad uz tejieni nāca visādi tipi. Tualeti viņi neizmanto, dabiskās vajadzības nedēļām kārto spainī.”

Tā zina stāstīt kaimiņiene Māra, kura visu laiku spiesta elpot sūdu smaku, jo spaiņa saturs, urīns un mēsli, tiek izliets zem loga esošajā lietus notekā. Kaimiņu dzīvoklī nereti notiek skandalēšanās un alkohola lietošana, ar kaimiņiem visu laiku tiek konfliktēts. Pēdējā alkohola lietošana arī beidzās ar mēslu izgāšanu uz nāburgu durvīm.

”Dzīvokļa durvis nebija iespējams atvērt! Paldies kaimiņienei, kura divu stundu laikā apņēmīgi visu savāca.”

Bez Tabu, viesojoties namā, izdodas sastapt trača vaininieci, sievieti. Viņas uzvedība liek aizdomāties, ka sieviete, iespējams, ir alkohola reibumā. Viņa uzskata, ka kaimiņiene, kuras durvis nošķiestas ar smakojošo zampu, speciāli nomainījusi kāpņu telpā esošās koplietošanas tualetes durvju atslēgu un ir visa ļaunuma sakne.

  • Sieviete: Tā Gunta māte, pīīīīīīī, atradu latvieti, atvainojiet, nolamājos, viņa nestaigā. Viņa nokārtojas uz spaiņa. Kaimiņi tualetei nomainīja atslēgu un nelaiž mani uz tualeti.
  • Žurnālists: Kāpēc Jūs citiem kaimiņiem, apsaimniekotājam neprasāt atslēgu?
  • Sieviete: Emmmmmmmm (domā)
  • Žurnālists: Jūs sapratāt jautājumu?
  • Sieviete: Es saprotu Latviešu valodu.
  • Žurnālists: Tad kāpēc Jūs cietiem neprasāt tualetes atslēgu?
  • Sieviete: Tāpēc, ka viņi nomainīja un paslēpa atslēgu.

No citiem mājas iedzīvotājiem noskaidrojam, ka tualetes durvis nesen labotas, bet meistari kaut ko nolaiduši greizi un vecā slēdzene nav strādājusi. Lai viss būtu kārtībā, iedzīvotāji paši to nomaina.

”Mēs tajā pašā dienā, kad nomainījām atslēgu, klauvējām arī pie viņu durvīm, bet neviens nevēra vaļā. Kad kaimiņus sastapām kāpnēs, prasījām, vai atslēgu vajag, bet saņēmām atbildi, ka nē. Tā arī viss palika.”

Kaimiņiem apnikusi smirdoņa, kura jūtama gan no dzīvokļa, gan tā iemītniekiem, kas varētu liecināt, ka telpās ir antisanitāri apstākļi, ko uz savas ādas izbauda arī filmēšanas grupa. Līdz šim mājas iedzīvotāji nav varējuši tikt galā ar nevēlamajiem nāburgiem.

Ingrīda Mutjanko
Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta pārstāve

Mēs lūgsim pašvaldības policiju apsekot dzīvokli un sastādīt aktu par tur redzēto. Pašvaldība ar īrniekiem var lauzt līgumu, ja īrnieks nepilda tā nosacījumus. Ja tiks konstatēts, ka dzīvesvietā ir antisanitāri apstākļi, tas ir viens no iemesliem, kāpēc varam uzteikt līgumu.

Īrniekiem nu draud palikšana bez pajumtes, bet, ja šāds lēmums tiks pieņemts, vēl būs jāgaida tiesas spriedums, bez kura cilvēku izlikt uz ielas nevar. Interesanti, kāpēc tas ātrāk jau netika izdarīts?

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl