Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

108 komentāri

Bērnu vecāki un citi tirdzniecības centra “Domina” apmeklētāji ir šokēti par veikala “Sportsdirect” darbinieku attieksmi – neielaiž savās telpās klientus, kuri stumj pārtikas veikala iepirkumu ratus, ko labprāt izmanto bērnu un pirkumu pārvadāšanai.

Bez Tabu redakcijā saņemtas vairākas sūdzības par tirdzniecības centra “Domina” veikalu “Sportsdirect”. Lūk, viena no tām, ko raksta Sintija:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ar ģimeni devāmies iepirkties uz lielveikalu “Domina”. Sākumā iepirkāmies veikalā “Maxima”, tad devāmies uz veikalu “Sportsdirect”. Kamēr vīrs ar vecāko bērnu meklēja sev apavus, es ar diviem jaunākajiem bērniem apskatīju pārējos veikala piedāvājumus.

Te pēkšņi pie manis pienāk veikala darbinieks un paziņo, ka viņu veikalā nedrīkst iebraukt ar “Maxima” veikala ratiņiem. Tā nu es, grūtniece devītajā mēnesī, ar diviem maziem bērniem tiku padzīta no veikala. Ejot ārā no šā veikala, pie ieejas stāv vēl viena ģimene, kuriem mazulītis autokrēsliņā uzlikts uz “Maxima” ratiņiem, arī viņus neielaida.

Jautājums: kam ir paredzēts šis veikals?! Ģimenēm ar bērniem noteikti nē. Manuprāt, iepirkuma ratiņi ar autokrēsliņu ir šaurāki nekā vecāks, kurš nes šo krēsliņu rokās. Tāpat, vai nav labāk, ja skrejošs bērnelis mierīgi sēž iepirkumu ratos, nevis skraida pa visu veikalu un aiztiek preces. Arī tiem, kas var atļauties iepirkties arī citos veikalos, šeit nav paredzēts iepirkties, jo daudzie iepirkumi jānēsā rokās pa šo veikalu!”

“Es to neizdomāju, priekšniecība to izdomāja!” Ko izdomāja?

Eksperimentā arī Bez Tabu, pieaicinot sievieti ar mazu bērnu, pārliecinās – māte ar bērnu, kurš uzsēdināts uz pārtikas veikala iepirkumu ratiem, “Sportsdirect” veikalā nav gaidīti.

Taujāta par padzīšanas iemesliem, darbiniece nespēj tos paskaidrot, vien norāda, ka par šādu aizliegumu informē neliela uzlīme skatlogā, kā arī teic, ka “es to neizdomāju, priekšniecība to izdomāja”. Konkrētas atbildes nesniedz un aiziet prom.

Cita darbiniece sūkstās par to, ka blakus atvērts “Maxima” veikals: “Kad iepriekš “Maxima” nebija, nebija problēmu. Es nesaprotu! Tagad parādījās problēmas.”

Taču darbiniecei tiek atgādināts, ka tirdzniecības centrā ir arī citi veikali, kurus klienti apmeklē, stumjot ratus, lai būtu vieglāk pārvietoties ar pirkumiem vai bērniem.

Skaidrojums tiek lūgts konkrētā veikala vadībai. “Sportsdirect” pārstāvis aizliegumu skaidro ar šaurību telpās:

“Veikals nav paredzēts, lai pārvietotos ar lieliem ratiem. Ir dažas vietas, kur reāli nevar izbraukt cauri. Daudzi klienti ir neapmierināti, [ka šeit brauc ar ratiem], jo nevar tikt garām. Klientu plūsma šajā veikalā ir nenormāli liela katru dienu. Pārāk šauras ejas. Iebrauks, kaut ko apgāzīs.”

Citi “Sportsdirect” apmeklētāji gan Bez Tabu stāsta, ka sieviete ar ratiem, kuros ievietots bērns, viņiem netraucē.

Tiesībsarga biroja skaidrojums

Tiesībsarga biroja pārstāve Madlēna Vehere atgādina, ka “komersantam jānodrošina, lai jebkuram cilvēkam, neatkarīgi no veselības stāvokļa, dzimuma un citiem kritērijiem, komersanta piedāvātās iespējas būtu pieejamas”.

Tāpat Tiesībsarga biroja pārstāve M. Vehere norāda, ka komersants savās telpās nedrīkstētu aizliegt cilvēku ar invaliditāti riteņkrēslus un klasiskus bērnu ratus. Tiesa, likumdevējs nav noteicis bērnu ratu izmērus.

“Bieži bērnu rati ir lielāki nekā iepirkumu rati. Nekādā gadījumā nedrīkstētu rasties situācija, ka persona ar bērnu ratiņiem tur nedrīkstētu atrasties. Ja telpās ir par maz vietas, tāda situācija nevar būt, jo, kā jau minēju, riteņkrēsls var būt lielāks par iepirkumu ratiem. Jācer, ka viņi [“Sportsdirect” darbinieki] pārskatīs un izdomās, kā izvietot preces, lai cilvēki var justies brīvi,” teic M. Vehere.

Citos veikalos iebildumu nav

Bez Tabu komanda ar pieaicināto māmiņu un bērnu ratos apmeklē arī citus “Domina” veikalus, kuros darbiniekiem nav pretenziju pret iepirkumu ratiem. Arī parfimērijas veikalā, kur zemos plauktos izvietotas plīstošas pudelītes, apsargs ir saprotošs.

“Tas ir vienkārši stulbums! Tas pazemo cilvēkus. Tos, kuri ieradušies baudīt pastaigu pa veikaliem. Viņiem liedz iespēju turpināt ceļu, kaut gan viņi neko sliktu nedara!” sašutis ir arī Edgars Oļševskis, Latvijas Cilvēktiesību centra jurists.

Jurists E Oļševskis norāda, ka komersants, šādi rīkojoties, liedz pilnvērtīgi iepazīties ar preču sortimentu:

“Ja cilvēks ir spiests atstāt ratus ārpusē, viņš uztraucas, kas notiks ar iegādātajām mantām tajos. Un, ja cilvēks “Sportsdirect” veikalā kaut ko nopirks, bet pēc tam būs spiests atsaukt pirkumu, ja kaut kas nebūs tā, ļoti iespējams, ka varētu būt tiesvedība par to.

Jo nebija laika un normālu apstākļu piedāvājuma izvērtēšanai. Viņi [veikalnieki] nenodrošina apstākļus, lai varētu mierīgi varētu atstāt naudu šajā veikalā. Preces pieejamība un brīvās gribas paušana – no tā var ciest veikals.”

TOP komentāri

 • Kaspars Brokans

  Kaspars Brokans

  Kārtējais Bez Tabu "šedevrs" :D Tie ir Maximas rati un paredzēti maximas veikala apmeklēšanai un ja kāds veikals ļauj ar tiem iegriezties tad tā ir katra veikala individuāls lēmums. Sport direct veikals ir ar šaurām ejām un tad kad ir pircēju pieplūdums šāds pircējs ar ratiem noteikti traucēs pārējiem.
 • Kate

  Kate

  Vieni,domājot par savām ērtībām-pilnīgi ignorē citu pircēju ērtības.Veikalam ir pilnīgas tiesības liegt vazāties pa savu veikalu ar piekrautiem ''Maxima''ratiem.Tie iepirkumu rati ir konkrētā veikala īpašums un nevis bezmaksas transports bērnu vizināšanai.Galu galā -vispirms var iepirkties ''Sport direct''un tad apmeklēt pārtikas veikalu.Domāju,ka veikalam grūti izsekot,ko liek tādos ratos-ir tak arī zaglīgi pircēji.Šaurajās ejās arī traucē citiem pircējiem-stāv tāda izplētusies pa visu eju ,staigā nu-apkārt.Šoreiz nepiekrītu un neatbalstu-ar šiem ratiem nevajadzētu vizināties pa visu tirdzniecības centru.Paprasiet ''Maxima'' viedokli-domāju ,ka viņiem šie rati jāiepērk dubultā daudzumā,ja lielākā daļa izdomā vizināties pa centru visu dienu.
 • Kaspars Brokans

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl