11 komentāri

Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā organizē teju 200 acu operāciju vienā dienā. Tās veic no agra rīta līdz naktij, ko pacienti raksturo kā organizatoru cinismu.

“Stradiņa slimnīcā uz acu kataraktas operāciju no visas republikas vienlaicīgi 08.00 tika uzaicināti 150 cilvēki, pārsvarā gados veci. Zināmai kundzei, smagi slimai, operāciju veica 23.00. Visu dienu šaurās telpās, bez ēšanas, pārguruši ļaudis. Atklāts cinisms no organizatoru puses! Pirms pusotras nedēļas līdzīgi mocījās aptuveni 100 pacientu,” sašutusi ir situācijas aculieciniece.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visu dienu šaurās telpās, bez ēšanas, pārguruši ļaudis. Atklāts cinisms no organizatoru puses! Pirms pusotras nedēļas līdzīgi mocījās aptuveni 100 pacientu.

Kā skaidro slimnīcas Oftalmoloģijas nodaļā, pirms neilga laika tika piešķirti papildu līdzekļi 600 valsts apmaksātu kataraktas operāciju veikšanai, tāpēc atsevišķās dienās bijis šāds operāciju skaits.

100 operāciju vienā dienā, 150 citā ir attiecīgi divkārt un trīskārt vairāk nekā ikdienā veicamo operāciju skaits.

Bez Tabu uzklausa arī citu pacientu sašutumu un novēro, ka, piemēram, reģistratūrā, kur drūzmējas liels skaits pacientu, nereti pat ar pavadoņiem, ir vien daži desmiti krēslu, līdz ar to lielākajai daļai (pārsvarā veciem cilvēkiem) jāstāv kājās līdz reģistrācijas sagaidīšanai.

Pacienta dzīvesbiedre

Rinda bija tāda, ka vīrs līdz reģistrācijai gaidīja pusotru stundu. Tas ir normāli? Un tas tikai uz reģistrāciju. Vēlāk gāja pie ārsta uz pārbaudēm, līdz kurām gaidīja vēl tikpat ilgi, ja ne ilgāk.

Pēc ilgas nīkšanas, gaidot reģistrāciju, mokošais ceļš līdz operāciju galdam nav pat pusē: ilgi jāgaida pārbaude pie ārsta. Kā atzīst Oftalmoloģijas nodaļas vadītāja Guna Laganovska, normālā situācijā pacientiem būtu jāierāda gultas palātās, kur sagaidīt operācijas, tomēr to esot par maz, tāpēc realitātē pacienti drūzmējas gaitenī, kur arī krēslu nav gana.

Anita Baikova, Veselības inspekcijas pārstāve

Tas nav normāli. Tomēr būtu bijis labāk, ja būtu nodrošinātas pacientiem gultas vietas, bet tā ir slimnīcas organizācijas vaina, tāpēc tur arī jāvēršas.

Iemesls, kāpēc organizētas tik daudzas operācijas vienā dienā, ir vēlme pēc iespējas ātrāk apgūt papildu piešķirtos līdzekļus, lai samazinātu jau tā milzīgo operāciju tīkotāju rindu, kurā gaida aptuveni 35 tūkstoši cilvēku. Turklāt citās dienās nodaļā tiekot veiktas citas operācijas un citi darbi, piemēram, uzkopšana.

Tomēr daļa pacientu apšauba šādu operāciju kvalitāti ārstu garu darba stundu un noslodzes dēļ. Oftalmoloģijas nodaļas vadītāja nenoliedz, ka noslogotākajās dienās neērtības ir ne vien pacientiem, bet arī ārstiem, kuri veic operācijas, jo neesot laika pilnvērtīgi ieturēt maltīti.

Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis kritizē Stradiņa slimnīcas vadību:

“Tas ir haoss loģistikā, uzņemšanā, un vispār tas, kas saistīts ar pacientu, ir svešs Stradiņa slimnīcas vadībai. Tik ilgi, kamēr slimnīcas vadībai neinteresēs pacients, vienmēr būs šādas problēmas. [..] Nav sajēgas, kāda ir slimnīcas loģistika.

Elementāras lietas, kuras māca 5. kursā. Medicīnā mēs to visi zinām no galvas. Slimnīcas vadībā ir Zaļo un zemnieku savienības kasiere un Finanšu ministrijas darbone, kuras nesaprot, kā vadīt slimnīcu” P. Apinis uzskata, ka “sistēma ir stulba”, tā ietekmē operāciju kvalitāti.

Slimnīcā informē, ka operācijas veic astoņi ārsti. Piemēram, Fjodorova klīnikā Krievijā, kurai ir vairākas filiāles, dienā veic pat 300 operācijas, bet katrā klīnikas filiālē nodarbināti vairāk nekā 50 ārstu.

Foto

TOP komentāri

 • agnese
  +7 +7 0

  agnese

  Oktobra beigās vedu savu omīti ,kundzei 87 gadi .120 cilvēki kā aitu bars no 8.00 sasaukti, kur apsēsties nav . Visu dienu cilvēki nīkst , pat padzerties ūdens ir jālūdz virtuvē, jo paredzētie trauki ūdenim stāv gaitenī atvienoti tukši. Izoperēja tikai 17.30. Vietu nebija, vedu savu omi uz Limbažiem, bet nākamajā rītā cēlāmies 4.00 , lai pirms 6.00 tiku pie ārsta, kurš apskata , iedod rēķinu un recepti.
  Ārsti protams profesionāļi, dakterim Vanagam liels paldies. Bet slimnīcai būtu jāpārdomā sava darba organizācija .Katarakta ir pamatā vecu cilvēku slimība, tādi kā mana ome bija ļoti daudzi. Uzskatu,ka tā ir sava veida ņirgāšanās par vecajiem cilvēkiem.
 • Laime
 • Paciente
  +4 +3 -1

  Paciente

  Kad es tur biju pat gultasveļa nebija, pliks spilvens un rūtains deķis

  .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl