Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

11 komentāri

Kultūras darbinieki un iedzīvotāji šokēti par Bauskas novada domes vieglprātīgo attieksmi pret kultūru – alkohola tirdzniecības bāzei piedāvā telpas Grenctāles kultūras centrā. Bauskas novada domes priekšsēdētājs skaidro, ka investīcijas nepieciešamas, jo kultūras nama lielā zāle ir “stipri nepiepildīta” un kultūras pasākumu ir “stipri maz”.

Bet galvenā kultūras pasākumu organizatore pašvaldības priekšstāvja apgalvojumus sauc par klajiem meliem.

Pēc Lietuvas lēmuma palielināt akcīzes nodokli alkoholam Latvijā, Lietuvas pierobežā, līdzīgi kā pie Igaunijas robežas, kā sēnes pēc lietus sāk parādīties lieli alkohola veikali, kuros lietuvieši var iegādāties grādīgos dzērienus par draudzīgākām cenām nekā pie sevis mājās.

Lai gan Grenctāles robežpunktā un netālajā Bauskā jau ir vairāki tā saucamie alkohola “outlet” veikali, igauņu investora veikalu ķēdei “SuperAlko” Bauskas novada domnieki piedāvājuši izplesties Grenctāles kultūras nama telpās, Brunavas pagastā. Par to šokēti ir kultūras darboņi un iedzīvotāji.

Jurgita Červinska
Brunavas pagasta kultūras pasākumu organizatore

Mana un Brunavas pagasta pārvaldes vadītājas atvaļinājuma laikā kultūras namā tika ielaists šis investors. Netika minēts, kāds ir šis investors un ko viņš grib. Es par šo uzzināju tikai no vietējiem iedzīvotājiem.

No manis tas tika slēpts. Šāda ideja, kas paredz, ka kultūras vietā nāk alkohols, nav pieļaujama!

Savukārt Albīns Baļčūns, kurš 26 gadus bijis Grenctāles kultūras nama direktors, teic, ka “iedzert arī nav slikti, bet ne jau kultūras iestādē jātaisa alkohola bāze!”

“Te ir lauki, nebūs jau tā, ka mūs uzraudzīs visu laiku kā pilsētā. Te visādi tad sabrauks. Var sanākt visādas nepatikšanas ar tādiem,” satraukta ir Grenctāles iedzīvotāja Indra.

“Tas ir prātam neaptverami!” šokēta ir Grenctāles iedzīvotāja Anita.

Komentējot kultūras pasākumu organizatores pārmetumus par telpu ierādīšanu slepus, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks stāsta, ka “tolaik viņai bija atvaļinājums. Teikt, lai pagaida, kamēr viņai beidzas atvaļinājums, būtu muļķīgi.”

Tāpat Bauskas novada domes priekšstāvis R. Ābelnieks stāsta, ka veikals radīšot 25 darba vietas un ka domē “sākās iekšējā diskusija par šo ēku, kas ir stipri nepiepildīta, maigi izsakoties. Pasākumu ir ļoti maz. Un lielo ēku ir grūti apsaimniekot.”

Veselais saprāts uzvar!

Brunavas pagasta kultūras pasākumu organizatore Jurgita Červinska ir sašutusi par šādiem apgalvojumiem: “Tie ir klaji meli un apmelošana! Tā ir klaja pateikšana, ka es ieņemu savu amatu, bet nestrādāju. Es strādāju iespēju un finansējuma robežās. Pagājušogad bija 29 sarīkojumi, šogad līdz šim brīdim 19 pasākumi. Šeit ir mājas vairākiem kolektīviem, daudziem!”

Albīns Baļčūns
Ilggadējais Brunavas kultūras nama vadītājs

Kur viņš [domes priekšsēdētājs] dzīvo? Uz Mēness?

Dienā, kad Bez Tabu viesojas Bauskas pusē, plāni mainījušies – investors un domnieki sapratuši, ka kultūras nams nav labākā vieta, kur tirgot alkoholu. Investoram vieta šķiet nepiemērota – skatu uz veikalu no šosejas aizsedz koki. Tāpēc vieta veikalam tikšot meklēta citur.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl