Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

Komentāri

54 gadus vecais Juris Tenders no savas dzīvesvietas izgāja 24. februārī, zvejnieks devies uz Usmas ezeru makšķerēt, un kopš tā laika vairs nav manīts. Radinieki paši izmeklējuši tuvāko apkārni, aptaujājuši citus zvejniekus un pārmet policijai bezdarbību.

Ģimene izslēdz variantu, ka Juris noslīcis, jo ezers bijis aizsalis, turklāt vīrietis pārvietojies ar velosipēdu, un arī viņa braucamrīks netika atrasts. Ģimene uzrunājusi arī vairākus ekstrasensus. Viņu versija – vīrietis esot miris, un meklējams kādas netālu esošas pamestas mājas pagrabā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzskata, ka policija rīkojusies nepietiekami, teritorija apsekota vien pirmajā dienā, un helikopters ieradies, kad ārā jau bijis tumšs. Juris dzīvojis pie māsas bijušā vīra, un abu mājvieta neesot tikusi pārmeklēta. Pazudušā vīrieša māsa nesaprot, kāpēc policija teritoriju neapsekoja nākamajā dienā.

Juris ar māsas bijušo vīru Vilni dzīvojis kopā vairākus gadus, noteikti viņš zinātu labāk, kas noticis. Ir bijuši gadījumi, kad pēc kopīgas iedzeršanas izcēlies nopietnāks strīds. Abi dzīvo pāris kilometru attālumā no Rendas.

Mājā satiktā Agnese (Viļņa civilsieva) gan stāsta, ka abi sadzīvoja labi, turklāt Vilnis bijis tas, kurš ziņojis policijai. Dīvainākais tas, ka, līdz ar Juri pazudusi arī viņa pase. Sieviete arī nesaprot, kur cilvēks var tik ilgi pazust, viņa pieļauj, ka varbūt kāds vaininieks iekārojis Jura velosipēdu. Ja viņš būtu noslīcis, ielūzis ledū, tad tagad viņu varētu atrast, jo ledus uz ezera vairs nav.

Kuldīgas kriminālpolicijas priekšnieks Kārlis Prūsis skaidro, ka Jura dzīvesvieta tikusi apsekota, bet nekas nav liecinājis par iespējamu vardarbību, aptaujāti arī apkārtējie kaimiņi, un šobrīd uzsākts kriminālprocess.

Meklēšana notika pirmajā dienā, tad bija gaišs. Policists atzīst, ka nākamajā dienā papildu meklēšana nenotika, bet 27. februārī tika aptaujāti Ventspils novada Amjūdzes ciema iedzīvotāji, uz kurieni pazudušais Juris mēdzis doties.

21. martā paredzēta atkārtota meklēšana, kurā piedalīsies arī zemessardze. Policijas pienākums neesot regulāra ģimenes locekļu informēšana par izmeklēšanas gaitu.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl