Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

24 komentāri

Raidījums “Bez Tabu” saņem vēstuli no izmisušas Skrundas iedzīvotājas.

Viņa raksta:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Skrundā dzīvo sieviete (vārdā Vija) ar manāmām garīgās veselības pazīmēm. Spļauj uz cilvēkiem, lamā gan pieaugušos, gan skolēnus ar necenzētiem vārdiem, aizskar apkārtējos.

Policija tik pasmejas, bet cilvēki turpina baidīties. Ir pat zināms, ka draudējusi cilvēkiem ar nazi.Vai jāgaida, kad kādam tiks nodarīti miesas bojājumi? Mēs, skrundenieki, kā vienu no risinājumiem redzam, ievietot viņu uz mūžu psihiatriskajā klīnikā.”

Bez Tabu filmēšanas grupa dodas uz Skrundu skaidrot, kas tur īsti notiek. Aptaujājot vietējos, visi piekrīt, ka tā ir, ka vēstulē norādīts.

Vija kādam metusi ar akmeni, citam spļāvusi virsū. Uzvedas agresīvi un aizskar apkārtējos jau gadiem ilgi. Vairāki uzskata, ka sievietei tiešām nepieciešama ilgstoša ārstēšanās.

Skrundas novada pašvaldības pārstāvis Didzis Strazdiņš stāsta, ka pašvaldības policijā neviens rakstveidā neesot vērsies. Ja kādam ir pretenzijas, lai raksta iesniegumu.

Sociālā dienesta vadītāja atzīst, ka par minēto sievieti zinot. Likums paredz, ka piespiedu kārtā ierobežot savas iedzīvotājas brīvību, ievietojot, piemēram, specializētajā ārstniecības iestādē, bez viņas piekrišanas nevarot. Sievietei neesot atņemta rīcībspēja ar tiesas lēmumu.

Raidījums “Bez Tabu” satiekas ar sievieti. Viņa žurnālistu klātbūtnē uzvedas adekvāti, aicina savā mājoklī un ir gatava arī sniegt interviju. Stāsta, ka vietējie iedzīvotāji viņu nepieņem. Neuzskata, ka uzvedas agresīvi, bet pret viņu gan vietējie izturoties agresīvi. Nenoliedz, ka spļauj citiem virsū. Ārstēties kundze nepiekrīt, jo jāpieskata dzīvoklis un iedzīve.

Domes pārstāvji aicina vietējos būt iejūtīgākiem. Cilvēki ar garīgās veselības problēmām ir ne tikai Skrundā, bet katrā Latvijas novadā. Lai uzlabotu gan viņu pašu, gan līdzcilvēku sadzīvi un saskarsmi, valstī jau ir uzsākts jauns projekts, mācīti darbinieki, kas strādās ar personām, kam ir garīgās veselības problēmas.

Noteiks, kāds pakalpojums katrai personai ir visatbilstošākais, kā viņu socializēt, likt justies piederīgam sabiedrībai vai radīt apstākļus, lai persona varētu dzīvot izolētāk.

Foto

TOP komentāri

 • ābols.
  +11 +10 -1

  ābols.

  Skrundā saikne pašvaldībai ar iedzīvotājiem nav nekāda,nulles vērtībā.Kungi un kundzes kā no citas planētas.
 • Anna
  +8 +8 0

  Anna

  Ja neesat no Skrundas, tad īsti spriest par situāciju nevarat. Skrundā katrs bērns jau no bērnības zin, ka uz "Putneni" (kā viņa tautās iesaukta) pat skatīties nedrīkst, jo ja viņa pamanīs, ka uz viņu skatās, tad var gan spļaut virsū, gan skriet pakaļ, gan nozākāt vārdos, ko atkārtot nevēlos. Kameras priekšā viņa var par enģeli izlikties un aiz kameras turpināt terorizēt cilvēkus.
 • Skrundeniece
  +8 +7 -1

  Skrundeniece

  Skrundai pēdējā laikā interesanta slava. Ar ko Latvijā izceļamies, mediju šķērsgriezumā? Ar lokatoru, briesmīgiem darba devējiem puķu veikalos, zeķubikšu zaglēm un Putneni. Ko BezTabu var līdzēt? Tikai Latvijai parādīt, cik briesmīgi pie mums. No Putnenes visiem bail, bet BezTabu jau nebūs tas, kas līdzēs. Jāsāk ar iesniegumiem!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl