SOS! Jaunatvērtais Rīgas bērnudārzs nespēj funkcionēt, jo trūkst darbinieku

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

22 komentāri
SOS! Jaunatvērtais Rīgas bērnudārzs nespēj funkcionēt, jo trūkst darbinieku

Kristīnes un arī daudzu citu Zolitūdes bērnu māmiņu prieks par jauno bērnudārzu “Ligzdiņa” bija īss. Tā vietā, lai 1. septembrī dotos uz jauno iestādi, valda neziņa, kad būs iespēja apmeklēt jaunatvērto iestādi.

Jūnijā tika paziņots, ka Rīgā, Zolitūdē, nodibināta jauna pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde “Ligzdiņa”. Bērnu vecāki nopriecājās un jau pieteica savas atvases “Ligzdiņā”, lai 1. septembrī varētu doties uz jauno bērnudārzu, taču prieka vietā esot vien galvassāpes un stress.

1. septembrī “Ligzdiņā” atvērtas vien divas pirmsskolas grupas, plānoto 12 vietā un tikai 40 bērnu vecākiem bija iespēja noslēgt līgumu ar iestādi. Pārējie 200 bērnu vecāki gaida uzaicinājumu, kad varēs noslēgt līgumu un doties uz bērnudārzu. Kad tas notiks, nespēj atbildēt ne “Ligzdiņas” vadītājas pienākumu izpildītāja Anitra Meiere, ne Rīgas domes pārstāve.

Problēma – darbinieku trūkums. No 47 darbavietām šobrīd iestādē esot 29 vakances, līdz ar to bērnudārzs nespējot pilnvērtīgi funkcionēt. Lai gan skolotāju alga pašvaldības dārziņā ir 1091 eiro, tik un tā  “Ligzdiņā” trūkstot desmit skolotāju. Ar grūtībām atrastas skolotājas vien divām grupām. Vajadzīgi arī sešpadsmit skolotāju palīgi, divas apkopējas un viens sētnieks. Vien, kad sastāvs būs nokomplektēts, visi 240 bērni varēšot apmeklēt jauno iestādi. Grupas tikšot atvērtas viena pēc otras, tiklīdz pieteiksies kaut vienai grupai nepieciešamie darbinieki.

Izmisuši ir ne tikai bērnu vecāki, bet arī ierēdņi. Ar televīzijas starpniecību gan Rīgas domes pārstāve, gan “Ligzdiņas” vadītājas pienākumu izpildītāja aicina pieteikties skolotājus, skolotājus palīgus, apkopējas un sētnieku.