Solītā Rīgas Motormuzeja atklāšana pēc renovācijas iekavējusies par diviem gadiem!

Komentāri

“Mani uztrauc, kas notiek Rīgas Motormuzejā, – gaidu, kad varēšu apmeklēt to kopā ar mazbērnu. Vai Muzeju naktī varētu apmeklēt motormuzeju vai tomēr nē?” raidījumam Bez Tabu raksta kāds satraukts lasītājs. Raidījuma komanda devās skaidrot, kas īsti notiek un kādēļ Motormuzeja solītā atklāšana tā arī vēl nav notikusi?

Rīgas Motormuzeju 2013. gada 15. aprīlī slēdza, lai renovētu un iekārtotu citādāk. Toreiz solīja, ka muzejs durvis vaļā vērs jau 2014. gadā – taču tagad jau 2016. gads, bet rekonstrukcija vēl nav noslēgusies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Muzeja pārstāvji skaidro, – veicot rekonstrukcijas darbus, atklājušās daudzas tehniskas problēmas, kas netika paredzētas sākumā. Tāpat rekonstrukcijas laikā tika mainīti būvnormatīvi, tādēļ nācās veikt papildu darbus.

Izmaksas gan būtiski neesot augušas – būvdarbi un ekspozīcijas iekārtošana izmaksāja nepilnus trīs miljonus eiro.

Bez Tabu gan netiek ielaisti Motormuzeja telpās – muzeja pārstāvji saka – tas notiek, lai saglabātu intrigu un apmeklētāji gribētu nākt uz muzeju, kad tas tiešām tiks atklāts. Tomēr šādā veidā par muzeju atbildīgā iestāde – CSDD – nonāk pretrunā ar vispārpieņemtu praksi – medijiem liedz ienākt objektos, kur notiek rekonstrukcija. Iepriekš būvdarbu laikā mediji tika aicināti apmeklēt, piemēram, Rīgas pili, Rīgas biržu, Gaismas pili, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un citas ēkas.

Tagad tiek solīts, ka Motormuzejs varētu tikt atvērts jūlija sākumā. Protams, ja vien darbi atkal neiekavēsies.

Video!

Lasi vēl