Šoks Ludzā! Atraitne uz cigarešu paciņām atpazīst mirušo vīru-nesmēķētāju

33 komentāri

Sieviete Ludzā attēlā, kas kā brīdinājums izvietots uz cigarešu paciņām, atpazinusi savu mirušo vīru-nesmēķētāju. Attēla izvietošanai nedz vīrs, nedz tuvinieki atļauju nav devuši.

Ludzānietes Emīlijas vīrs Georgijs nomira pirms gada. Samierinājusies ar tuvinieka zaudējumu, šoku piedzīvo šoruden, kad kaimiņš atnes cigarešu paciņu, jo brīdinošajā attēlā uz tās atpazīst nelaiķi. Atraitne arī nešaubās, ka tas ir viņas vīrs.

Emīlijas kundze sarunas ar Bez Tabu laikā nepārstāj raudāt, sauc tos, kuri šādi izrīkojušies, par neliešiem, jo neviens nav devis atļauju šādi rīkoties.

“Bija grūti samierināties ar vīra nāvi, bet bija jau daudz mierīgāk. Aizeju uz kapiņiem nolikt ziedus, parunāt ar viņu, bet tagad ir šausmīgāk nekā brīdī, kad man no viņa bija jāatvadās,” bez mitas raudot teic atraitne.

Sieviete uzsver, ka vīrs dzīves laikā bijis kategorisks smēķēšanas noliedzējs. Reiz pat jaunieši viņu fiziski pārmācījuši pēc tam, kad lūguši vīrietim cigareti, bet viņš aizrādījis par smēķēšanas kaitīgumu.

Līdz ar to arī nāve nav nekādi saistīts ar smēķēšanu. Nāves cēlonis – akūts pankreatīts no pretsāpju zāļu lietošanas. Atraitne atzīst, ka vīrs medikamentus lietojis pārmērīgi, jo cīnījies ar sāpēm pēc vairākiem insultiem.

Uz cigarešu paciņām izvietotajā attēlā redzamais vīrietis fiksēts guļam slimnīcas gultā, pieslēgts pie aparātiem. Atraitne pārliecināta – attēls nelietīgi uzņemts brīdī, kad vīrs atradies Rēzeknes slimnīcā, intensīvās terapijas nodaļā pēc kārtējā insulta.

Viņš nekad to neļautu, viņš bija bezsamaņā! Kā drīkst intensīvajā palātā ko tādu darīt? Pat mani laida tur tikai uz 10 minūtēm! Kā var tik zemiski rīkoties ar cilvēku jūtām?

Šāds brīdinājums izvietots uz tabakas izstrādājumiem visā Eiropas Savienībā, līdz ar to atraitne uzskata, ka vīrs tiek apkaunots plašā mērogā.

Veselības ministrijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Latvijā mierina sievieti skaidrojot, ka brīdinošie attēli izvēlēti jau 2014. gadā, līdz ar to neesot iespējams, ka konkrētajā attēlā redzamais ir ludzānietis, jo viņš slimnīcā līdzīgā stāvoklī atradies 2015. gada nogalē.

Tomēr atraitne, viņas draugi un kaimiņi turpina apgalvot, ka attēlā redzamais Georgijs.

Es tās paciņas izmetīšu un vairs neredzēšu, bet tie, kuri to izdarījuši, nezinu, kā viņi varēs dzīvot.

Foto