Šoferis no autobusa šosejas malā nelikumīgi izsēdina 1. klases audzēkni. Priekšnieks to sauc par atbildīgu rīcību

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

214 komentāri

Maršruta autobusa Sigulda-Rīga vadītājs atteicies salonā uzņemt 1. klases audzēkni, kurai bija jāpaspēj uz dejošanas mēģinājumu galvaspilsētā. Šoferis, piedraudot ar policiju, licis viņai izkāpt no autobusa un atstājis viņu stāvam tumšas šosejas malā.

Mazo meitenīti uz autobusa pieturu pavadīja 13 gadus vecā māsa. Viņas rīkojušās saskaņā ar mammas instrukciju, kas vairākkārt tika pārrunāta ar meitenēm, kā arī jau vairākas reizes pielietota gadījumos, kad neviens no pirmklasnieces vecākiem nevarēja viņu aizvest no Siguldas uz Rīgu.

Ģimenes instrukcija paredzēja, ka vecākā māsa autobusā iesēdina savu māsu, pasaka autobusa vadītājam, kurā pieturā meiteni sagaidīs mamma. Tikmēr mamma savā telefonā seko līdzi jaunākās atvases atrašanās vietai.

Kaut šāds scenārijs īstenots jau vairākas reizes, šoreiz autobusa vadītājs kategoriski atteicies salonā uzņemt septiņus gadus veco pirmklasnieci. Kā stāsta meiteņu mamma, šoferis savu rīcību pamatojis ar to, ka ”meitenīte ir pārāk maza, lai viena brauktu”.

Kad vecākā māsa norādījusi, ka pirmklasniece ir autobusā viena pati braukusi arī iepriekš, transportlīdzekļa vadītājs piedraudējis izsaukt policiju. Sabiedētie bērni izkāpuši šosejas malā un raudot zvanījuši mammai, kura jaunāko atvasi gaidījusi Rīgā.

Urzula
Trīs bērnu mamma

”Līdz mājām jāiet bija aptuveni trīs kilometri. Jaunākā meita apsaldējusi seju un rociņas, jo ļoti raudājusi. Paldies dispečerei Marijai, kura ar mašīnu brauca meitenes meklēt un ātrāk nogādāja mājās siltumā!”

Akciju sabiedrības ”Cata” Siguldas filiāles vadītājs Māris Zicmanis neko briesmīgu šajā situācija nesaskata un šofera rīcību sauc par atbildīgu. ”Meitenes neuzrādīja nekādus dokumentus, lai pieņemtu lēmumu, ka meitenes sasniegušas attiecīgu vecumu. Šoferis šos dokumentus nav prasījis,” stāsta Zicmanis.

Ministru kabineta noteikumi nr. 599 paredz, ka skolas vecuma bērni starppilsētu autobusā drīkst braukt bez pieaugošo pavadības. Urzulas meitai bija visas tiesības ar autobusu braukt, taču autobusa šofera rīcības dēļ viņai nācās no tā izkāpt.

”Cata” pārstāvis Zicmanis nevar atbildēt, kā autobusa šoferiem šādās situācijas būtu jārīkojas, ja tās atkārtotos pēc līdzīga scenārija.

Autotransporta direkcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lilita Pelčere norāda, ka šoferis nav rīkojis pareizi. Direkcijas vadība ar A/S ”Cata” pārstāvjiem veiks pārrunas, lai šādas situācijas vairs neatkārtotos.

Foto

TOP komentāri

 • Dzintars Klavlapa
 • Vilnis Stagišs

  Vilnis Stagišs

  Katram ir pašam jāatbild par saviem bērniem!Šofers neuzņēmās atbildību-neattaisnoju,bet saprotu,tieši atceroties iepriekšējos gadījumus,izskāps ne tajā pieturā-atkal vainīgs šofers!Viņam nav laika piestrādāt par aukli,noteikts maršruts,noteikts laiks kurā ir jāiekļaujas un viņam nav jārisina bezatbildīgu vecāku problēmas!
 • Frau Anna

  Frau Anna

  Vot brinos ja bernam bij attiecigs vecums tad kapj in brauc kapec soferim jauznemas stress vaktet bernu autobusaa??? Otrs ja berns nav parliecinats kur jakapj ara kapec vecakaa masa nebrauca lidz ???? Vecaki parak daudz palaujas uz "ai buus labi",vai
  " gan jau soferis pieskatis",

  Milie cilveki arii soferim it gimene Kas gaida....berni kas gaida teti....delj citu bezatbildibas vinja berni vares teti cietuma apmekleet ja kaut Kas notiks at bernu brauciena laikaa.ludzu padomajat no abam pusem pirms metamies nosodit

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl