”Šoferim ir sadistiskas novirzes, viņš mūs terorizē!” Sesavā pamatskolā izcēlies skandāls

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

70 komentāri

Līdz šim Sesavas pamatskolas 8. klases audzēkņi regulāri braukuši dažādās ekskursijās, taču nu viņi skolotājam norādījuši, ka nevēlas vairs braukt autobusā, kuru vada pagasta šoferis – bijušais robežsargs.

Vēstures, ķīmijas un ģeogrāfijas skolotājs Edgars Māliņš kopš pagājušā gada ir 8. klases audzinātājs. Pēc skolotāja stāstītā 8. klases 13 audzēkņi esot skolas aktīvākie skolēni, kuri mācību iestādei pat izcīnījuši Ekoskolas karogu. Ar pagasta atbalstu skolotājs regulāri organizē ekskursijas savai klasei.

Skolēnu vēlme doties ekskursijās gan mazinājusies, pie tā esot vainojams autobusa šoferis. Pagasta šoferis aizliedzis autobusā ēst kā līdzpaņemto maizīti, tā bulciņu, nemaz nerunājot par čipsiem. Tāpat brauciena laikā esot aizliegts arī padzerties. Lai paēstu un padzertos, jāsagaida pauze, kad autobusa šoferis ir piestājis. Šādos brīžos ekskursantiem jāizkāpj no transportlīdzekļa un jāieturas kaut kur citur.

Edgars Māliņš
SKOLOTĀJS AR 30 GADU STĀŽU

”Brīžiem liekas, ka mūs terorizē. Šoferim ir sadistiskas novirzes. Bērni jūtas ļoti slikti, pat negrib ekskursijās. Skolēni saka, ka šoferis uz viņiem kliedz, neļauj ēst, dzert, atskaņot mūziku.”

Skolotājs ar pagasta šoferi ir pazīstami ļoti ilgu laiku, tāpat abiem pazīstams ir arī pagasta pārvaldnieks, kurš pirms aptuveni gada sākušos konfliktu nerisinot.

Sasaucot vecāku sapulci, skolotājs ņēmis grožus savās rokās. Uz šo sapulci uzaicināta gan ”Bez Tabu” filmēšanas komanda, gan autobusa šoferis. Brīžiem sapulce notiek augstos toņos, un vecāki nevar saprast, kādēļ viņu bērni autobusā nedrīkst apēst līdzpaņemtās pārtikas preces. ”Braucot nekāda ēšana nenotiek,” stāsta autobusa šoferis Valiks Mareckis, kurš ir izbijis ilggadējs robežsargs. Autovadītājs norāda, ka skolēni autobusā skaļi klausoties mūziku, kas traucē koncentrēties spēkrata vadīšanai. Tāpat pēc skolēniem autobuss esot netīrs, esot izmētāti pārtikas produkti. Skolotājs un skolēni šo pārmetumu kategoriski noliedz.

Pagasta pārvaldē, tiekoties ar ”Bez Tabu”, noskaņojums ir krietni pielaidīgāks. Pagastvecis komentāru liek sniegt lietvedei, kura atbildīga par skolēnu pārvadājumiem. Pirmā sūdzība par šoferi saņemta īsi pirms ”Bez Tabu” ierašanās. Nu esot pieņēmts lēmums turpmāk Sesavas pamatskolas 8. klases ekskursijām nodrošināt citu šoferi.

Foto