Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

7 komentāri

Kāds, iespējams, teiks – tas nu gan ir asinskārs tēviņš, bet, ja godīgi, zinot to nekaunību, ar kādu izceļas ”gadsimta maliķotāji”, kuri pieķerti Daugavā, mani kā dabas draugu izbrīna soda apmērs, kurš piespriests likumpārkāpējiem. Jā, iespējams, tā būs laba mācība gan pārkāpējiem, gan citiem, bet – ja nu nē?

4000 eiro un 146 nēģu murdu konfiskācija. Tāds nu ir iznākums gadsimta ķērienam Daugavā, kad pēc skatītāja iesūtītā signāla žurnālisti sazinās ar Valsts vides dienestu un rosina, ka vajadzētu kopīgi doties Likteņupē un palūkot, kas tur notiek. Kopējo reidu laikā atklājas, ka upes gultnē ir prātam neaptverams daudzums ar nēģu zvejai paredzētajiem murdiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daugavas upē, Rīgas centrā, gan Vides dienesta, gan prezidenta degungalā darbojas zvejnieku kooperatīvā sabiedrība ”Vecdaugava”. Oficiālie dati vēsta, ka viņiem zvejā atļauts izmantot 126 murdus. Bet patiesībā… Patiesībā ar konstatēto nelikumīgo murdu daudzumu ir tā jocīgi.

Pīšanās skaitļos

Sākotnēji Vides dienests paziņo, ka ir atrasti 1766 rīki. Mazliet vēlāk publiski izskan informācija, ka to ir bijis 3096, bet nu, kad atkal viesojamies pie vides sargiem, dzirdam, ka to ir 2970. Skaidrojuma, kāpēc šāda ”mētāšanās” no viena skaita uz citu, nav.

Kā murdi nonāca Vides dienestā?

Tā pat nav skaidrība par to, kāpēc ir piemērota tikai 146 rīku konfiskācija. Intervijas laikā Vides dienesta pārstāve saka, ka tie ir tie murdi, kas bijuši nogādāti Vides dienesta teritorijā. Pārējie uzglabāti pie komersanta. Te vietā atgādināt, ka uzreiz pēc notikušā dienesta vadītāja Inga Koļegova skaidroja, ka VISI izceltie murdi aizvestie uz zvejniekiem piederošo ostu.

Jo vides sargiem neesot vietas, kur tos glabāt. Tad sanāk, ka vieta tomēr atradās? Un kurā brīdī? Atbildes nav. Ir vēl kāda iespējamā versija. Komersants labprātīgi atzinies pārkāpumā, pats braucis palīgā izcelt zvejas rīkus. Tas ir tikai loģiski, ka pieķerts nelikumībās katrs mēģina glābt savu ādu. Bet, zinot, ka iepriekš arī grēkots….

”Neredzīgi” inspektori?

Kā saka – ejam tālāk. Dienesta iekšējās pārbaudes, kurās, iespējams, var noskaidrot, cik daudz un ko darījuši atbildīgie inspektori, kuriem jāuzpasē zvejniecības likumu ievērošana iekšējos ūdeņos. Sākotnēji skan atbilde, ka pārbaude notiek, bet tā ir vispārēja, lai saprastu, ka dienestam vispār veicas ar uzraudzību.

Tikai mazliet vēlāk, kad pārstāvei, šķiet, jau sāk apnikt žurnālista neatlaidība, prasot, vai tiks vērtēti tieši inspektori, atskan īsa atbilde – jā vērtēsim. Arī šoreiz, tāpat kā pirmajā intervijā, vairākas reizes dzirdam to, ka Vides dienestam līdz pagājušajam gadam nav bijis iespējas atklāt šāda veida pārkāpumus. Nav bijis eholotu, ar kurām var redzēt to, kas notiek upes gultnē. Tikai pērn tās iepirktas.

Apsveicami, bet šajā vietā gribas iesaukties – STOP! Jau 2015. gada beigās abiem, par zvejas kontroli atbildīgajiem inspektoriem, teju uz zelta paplātes ar sudraba maliņu tika pasniegta informācija par to, ka Daugavā ir liels daudzums nemarķētu zvejas rīku. To, viņiem laivā esot, atrādīja dabas draugi. Uz tās pašas eholotes, kāda tagad ir dienestam.

Ko inspektori izdarīja, lai novērstu pārkāpumus? Iespējams, ka uzzvanīja zvejniekiem, sakot – sakārtojiet rīku marķējumus. Vai inspektori augstākā līmenī sita trauksmes zvanos ziņojot, ka ir aizdomas, ka Rīgas centrā notiek apjomīga “maliķošana”? Intuīcija saka priekšā, ka nē. Būs interesanti uzzināt, kāds būs pārbaudes rezultāts.

Atņemt licences? Tas nav apspriežams!

Ir jāpiekrīt dabas draugu teiktajam, ka Vides dienests no visām institūcijām, kuras var raudzīt, vai netiek pārkāpti makšķerēšanas un zvejas noteikumi ir ar visplānāko ”fraciņu” jeb maciņu. Cienījamā Vides dienesta vadība – tad cīnieties par saviem cilvēkiem. Ir iespējas rakstīt projektus, iegūt finansējumu nepieciešamajam aprīkojumam, kā to dara sabiedriskās organizācijas.

Un nav brīnums, ka viņi, arī “maliķi”, ir daudz labāk ekipēti, aprīkoti. Ir kāds sens teiciens – vilks kažoku mina, tikumus nē. Zinot, ka Vides dienests nav pat izskatījis jautājumu par zvejas licences anulēšanu komersantam, bet Rīgas domes mājokļu un vides departaments jautājumu par zvejas tiesību nomas līguma laušanu ir skaidrs, ka ”Vecdaugava” turpinās zveju Daugavā.

Ļoti gribas cerēt, ka šī viņiem būs laba mācība un viņi vairs neķersies pie vecajiem niķiem un stiķiem.

Foto

TOP komentāri

 • Komerczvejnieks
  +5 +5 0

  Komerczvejnieks

  Es tev varu pierādīt to, ka ar savu nozveju piekrastē ~ 20 tonnas gadā pēdējo divu gadu laikā jūrā zivis palika vairāk par 200 tonnām. Dēļ tādiem kā tu arī šajā valstī ir dirsā. Vēl nemaz tik sen jūrā deva iztiku tūkstošiem latviešu ģimeņu, tapēc atbalsti vien tālāk savus čekistu draugus, jo viņu mērķis ir tāds pats, kā tavs, iznīdēt Latviešus Latvijā. P.S. Šo visu rakstot es neatbalstiji maluzvejniekus, bet dēļ tādiem dabas "draugiem", čekistu pakaļskrējējiem, kā tu, šajā valstī, vairs legāli piekrastes zvejnieks izdzīvot nevar, maluzvejnieki gan. Tapēc, ka visi skaita tikai manu peļņu, neviens neskaita izdevumus, kas nu jau ir lielāki par peļņu.
 • 4irix
  +3 +3 0

  4irix

  aizdomīgi ātri inspektoriem izdevās noskaidrot nemarķēto murdu īpašniekus :)
 • Taukulis
  +1 +1 0

  Taukulis

  Matemātikas stundas laikam pavadiji aiz skolas pīpējot, pāris ir divi. Tātad vismaz divi pāri, vai gandrīz maksimāli pieļaujamo soda apmēru uzlika.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl