1 komentārs

Šā gada vidū kāda māmiņa no Carnikavas puses piedzīvo nepatīkamus mirkļus Rīgā esošajā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. Viņu kopā ar atvasi turp nogādā ar “ātro palīdzību”, jo bērnam mežonīgi sāp vēders. Aizdomas ir par to, ka iekaisusi aklā zarna.

Tajā brīdī neviens nevarēja iedomāties, ka viss ievilksies teju pusgada garumā un rezumēsies ar Veselības inspekcijas iejaukšanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kad zēnu uz slimnīcu atgādā pirmo reizi, viņu apskata dežūrējošais ķirurgs. Apskata un paziņo, ka jābrauc mājās, nekas nekaiš. Māte ar bērnu dodas prom, bet tiek tikai līdz Rīgas centram, kad zēns saļimst.

Slimnīcā viņus atkal nogādā ar “ātrās palīdzības” auto, ir aizdomas, ka iekaisusi aklā zarna. Bērns vemjot un ar caureju slimnīcā pavada visu nakti, no rīta nāk viens ārsts pēc otra, neviens nevar pateikt, kas kaiš. Analīzes uzrāda, ka bērnam ir rota vīruss.

Beigu beigās tomēr aptver, ka jātaisa operācija un atklājas, ka aklā zarna jau plīsusi, strutas izplūdušas vēdera dobumā. Slimnīca uzskata, ka viss izdarīts pareizi, māte tam nepiekrīt un lūdz Veselības inspekciju veikt pārbaudes. Pārbaudes nu ir noslēgušās, inspekcija pieņem lēmumu.

Līvija Langenfelde, Veselības inspekcijas ārsts-eksperts

Veselības inspekcija konstatējusi ārsta darbībā veselības aprūpes pārkāpumus šī konkrētā pacienta ārstēšanas uzsākšanas procesā.

Pārkāpumus inspekcija saskatījusi darba organizēšanā un uzskata, ka to, ka zēnam ir iekaisusi aklā zarna, varēja konstatēt daudz ātrāk. Ārstam tas esot pirmais pārkāpums, viņam piemērots naudas sods 300 eiro.

“Viņi (slimnīca) joprojām vainu noliedz, ar mums neviens nav sazinājies, atvainojies. Kādam ir jāuzņemas kaut vai minimāla atbildība. Cik tālu vajadzēs, tik tālu mēs iesim,” stāsta bērna māmiņa!

Un ko bērnu slimnīca? Ārstniecības iestāde noraida visus pārmetumus un turas pie versijas, ka viss ir izdarīts pareizi.

Vita Šteina, BKUS pārstāve

Veiktais pārmetums ārstam par neveiktajiem izmeklējumiem naktī…, ārsts nav pārkāpis ārstniecības procesu, jo šādus, konkrētos izmeklējumus naktī slimnīcā neveic. Pat ja tādi būtu reglamentēti, tas neietekmētu konkrēto ārstniecības procesu.

Pēc slimnīcas pārstāves teiktā sanāk, ka slimnīca ievēro tādu pat ārstēšanas praksi kā citur pasaulē. Slimnīcas pārstāvji par Veselības inspekcijas lēmumu esot uzzinājuši no Bez Tabu. Pārstāve saka, ka tikai tagad ir ķērušies klāt lēmuma vētīšanai un par savu lēmumu varētu informēt tuvāko dienu laikā.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl