Soda protokoli, dubļi un pašvaldības neizpildītie solījumi – apjomīgu būvdarbu laikā sprukās nokļuvuši vairāki aizkrauklieši

1 komentārs

Šobrīd aktīvi rit Aizkraukles vidusskolas piebūves būvdarbi. Tomēr apkārtējo māju iedzīvotājiem tas sagādā problēmas, un dubļainie ceļi ir mazākā bēda.

“Mēs kā mājas iedzīvotāji ciešam no tā, ka mums nav vietas, kur nolikt automašīnas. Viss pagalms arī ir izdemolēts, viss ar lielām bedrēm. Mums nav pat vairs atkritumu tvertņu. Un vēl mums arī liek sodus par to, ka mēs, labu gribēdami, lai mums varētu pabraukt garām arī iedzīvotāji, kas brauc uz skolu, liekam automašīnas daļēji uz apmalēm,” stāsta Spīdolas ielas iedzīvotāja Sanita.

Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas iemītnieku it kā cēlo rīcību gan nesaprot policija, un vienā no naktīm soda vairāku automašīnu īpašniekus. Cēlais žests katram izmaksā 30 eiro. Izrādās, tieši būvnieki ierosina likt automašīnas daļēji uz ietves.

“Kad viņi pirmo reizi brauca ar lielajām, smagajām automašīnām, teica, ka nevar samainīties. Teica, lai mēs liekam mašīnas mazliet uz apmalēm. Un arī pārējie, kas te atbrauc un aizbrauc, liek uz apmalēm. Nevienu reizi pilnīgi nekas nav bijis, bet vienā reizē pārsteigums no rīta,” turpina Sanita.

Satiksme pie skolas ir ļoti intensīva, brauca arī lielie pasažieru autobusi. Esot problēmas gan ar samainīšanos.

Skolas remontdarbu laikā apkārtējo māju iedzīvotājiem ir problēmas ar automašīnu novietošanu. Lai gan skolas tuvumā ir labiekārtots stāvlaukums, Sanita norāda, ka vakaros te ir tumšs kā peklē, proti, nav apgaismojuma.

“Tur nav elektrības, tur nav apgaismes stabu… Un tad viņi [pašvaldības pārstāvji] teica, ka apgaismes stabus ieviesīs, tāpat arī miskastes, kas stāvēja pie mājas, tiks novietotas ne pārāk tālu. Bet līdz šim brīdim mums nekā nav,” kritizē aizkraukliete.

Problēmas sarūpē arī regulārie ūdens un elektrības atslēgumi dzīvokļu īpašniekiem un īrniekiem. Sanita uzskata, ka no tā visa var izvairīties, ja vien pašvaldība turētu kaut vienu no solījumiem. “Mums bija sapulce mājas iedzīvotājiem, viņi [pašvaldība] solīja mums uztaisīt pagaidu autostāvvietas aiz mūsu mājas aptuveni 10 mašīnām. Stāvvietas mums nav. Mums ir nozāģētie koki, un tagad palikuši izrakņāti caurumi.”

Sanita nofilmē brīdi, kad strādnieki nogulda zemē brangi izaugušos kokus. Šobrīd gan nekas neliecina, ka šajā vietā būs laukums automašīnu novietošanai.

Bez Tabu rosīšanos ap būvlaukumu pamana arī strādnieki, kas uzreiz par to noziņo pašvaldībai. Visai drīz pie skolas ierodas arī pašvaldības runas vīrs. Domes priekšsēdētāja vietnieks norāda, ka naudas trūkuma dēļ nācies atlikt jauna stāvlaukuma izbūvi, taču ir cits risinājums.

Einārs Zēbergs
Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks

Kā pagaidu risinājumu, lai kaut cik sakārtotu šo te situāciju, ir paredzēts aiz mājas izveidot pagaidu stāvlaukumu, kas būs ar šķembu segumu, 12 automašīnām.

Bez Tabu: Šogad?

Šogad! Tūlīt! Tas ir – apmēram nedēļas laikā.

Bez Tabu: Tātad, nākamnedēļ, ja mēs atbrauksim, mēs redzēsim jau stāvlaukumu?

Jā, nākamnedēļ jūs varēsiet redzēt, ka aiz stūra ir, kur nolikt automašīnas.

Lielie, skaistie koki, kas nu izrauti ar visām saknēm, bijušas pāraugušas tūjas. Koku nozāģēšanu atbalstījusi arī vietējā nama mājas vecākā un būvvalde. Tikmēr par ūdens un elektrības pārrāvumiem iedzīvotājiem satraukties nevajagot.

“Ja ar ūdeni mēs šobrīd esam tikuši galā, tad, jā, šodien bija elektrības pārrāvums. Un bija tā iemesla dēļa, ka paši elektrības tīkla būvnieki pārrāva elektrības kabeli. Nu gadās arī tā,” noteic mēra vietnieks.

Būvdarbus pie skolas paredzēts pabeigt vien 2022. gada sākumā, un iedzīvotājiem arī turpmāk būs jāsaskaras ar visdažādākajām neērtībām.

Jāpiebilst, ka arī pēc sižeta filmēšanas Sanita ziņo, ka laukums pie skolas vel joprojām ir tumsā tīts un no automašīnas līdz mājām kopā ar bērniem ir bail iet. Ik pa laikam arī piedzīvoti elektrības zudumi.

1 komentārs