”Šo antenu nav iespējams noskrūvēt!”; automazgātavā nolauž antenu un atsaka kompensācijas izmaksu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

6 komentāri

Jelgavnieces Ināras automašīnai maija sākumā ”Circle K” automazgātavā nolauza antenu. Sieviete no apdrošinātājiem saņēmusi atteikumu izmaksāt kompensāciju, jo viņa neesot ievērojusi visus noteikumus.

Pēc rokas traumas Ināra nolēma apmeklēt ”Circle K” automazgātavu Jelgavā. Pirms iebraukšanas mazgātavā vadītāja, sekojot instrukcijai, nolocījusi spoguļus. Jumta antenu vadītāja noliekusi pēc iespējas zemāk, taču nav noskrūvējusi, jo to nemaz nevarot izdarīt.

Kad jau notika spēkrata žāvēšana, pēkšņi bija dzirdams skaļš troksnis un Ināras priekšā nokrita automobiļa antena. Ināra izkāpusi no spēkrata, paņēmusi antenu un taisnā ceļā devusies pie uzpildes stacijas darbiniekiem.

Turpat stacijā noformēts akts par notikušo, vēlāk Ināra tikusies ar degvielas uzpildes stacijas ”Circle K” apdrošināšanas pārstāvi, kurš antenu apskatījis un novērtējis, ka radīti bojājumi 60 eiro apmērā.

Jau nākamajā dienā ”Gjensidige” pārstāvji Ināru informējuši, ka atlīdzība netiks izmaksāta, jo eksperts atzinis, ka antena ir noskrūvējama, taču vadītāja to neesot izdarījusi. ”Nav pamata izmaksāt atlīdzību,” noteikts paziņojumā, atstājot automazgātavas klienti ar garu degunu.

 

Ināra
PALIKUSI BEZ ANTENAS

”Radio uztveršanas antena nav nedz noskrūvējama, nedz iebīdāma, nedz kā savādāk noņemama. Tā antena ir tāda kopš mašīnas dzimšanas. Manai mašīnai nav nestandarta aprīkojuma, kā aģents novērtēja, jo antena ir visiem auto!”

Uzpildes stacijas pārstāve Ieva Stūre akcentē, ka, saskaroties ar grūtībām noņemt antenu, autovadītāji var vērsties pie stacijas darbiniekiem, kuriem jāpalīdz antenu noskrūvēt, vai jānorāda, ka automazgātavas pakalpojumus nevar izmantot. ”Kamerās redzam, ka kliente nolocījusi spoguļus, taču antenu nav noņēmusi, tādēļ tā ir salauzta. Instrukcijā norādīts, ka pirms iebraukšanas automazgātavā, antena ir jānoskrūvē,” norāda degvielas uzpildes stacijas pārstāve Stūre.

”Bez Tabu” sazinājās ar automašīnu tirgotājiem, kuri, klātienē apskatot Ināras automašīnai nolauzto antenu, atzina, ka to var noskrūvēt. ”Tā vienkārši sen nav skrūvēta, tādēļ nedaudz ierūsējusi,” norāda “Nissan Norde” kvalitātes speciālists Uldis Riekstiņš.

Foto