4 komentāri

Daudzviet Latvijā pašvaldības ir bijušas spējīgas piesaistīt Eiropas dotās naudas, lai sakārtotu ūdensvadus un kanalizācijas. Daudzviet tas izdevies lieliski, taču, runājot par Ķekavas puses Vimbukrogu, iedzīvotāji uzskata, ka nē.

Skatītājs Bez Tabu iesūtījis video, kurā redzams rudenīgais, Sausās Daugavas ūdens. Nekā neparasta. Līdz brīdim, kamēr parādās nenosakāmas izcelsmes duļķis. Lielos apmēros.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piesārņojums fiksēts pretī Ķekavas namu saimniecībā esošajai kanalizācijas sūkņu stacijai. Un! Ne pirmo reizi. Kanalizācija upē manīta gan pavasarī, gan vasarā.

Ziemā tajā vietā upe nekad neaizsalst. Tur visu laiku ir redzama zampa

Iedzīvotājiem ir aizdomas, ka šmuce upē tiek pludināta regulāri, tikai to neviens nav manījis, jo katru dienu makšķerēt nebrauc.

Viņu versija, – no akām uz upi ved slēpta caurule, kuras gals atrodas teju upes vidū. Klātesot Vides dienesta pārstāvei, izcilājam aku vākus un kļūst skaidrs, ka aizdomas ir pareizas.

To apstiprina redzamais kādā akā, kuru pirms zāles nopļaušanas nevarēja pamanīt. Redzams, ka caurule ir izbūvēta.

Mēnesi gaidīsim papīrus

Valsts vides dienests no kanalizācijas apsaimniekotājiem noskaidro, ka pirmajā gadījumā pie vainas bija Ķekavas putni, kuriem notikusi ķibele ar attīrīšanām, otrajā elektrības pārrāvums, šmucūdeņu līmenis pacēlies, un tas pa cauruli noplūdis upē.

Bet vai tad šāda caurule vispār var eksistēt? Nē, nevar. Pēc likuma tas ir rupjš pārkāpums.

Kanalizācijas noplūde? Šmuce upē? Nu un?

Pavisam citās domās ir Ķekavas nami priekšnieks. Viņš zina par cauruli un sakās, ka speciāli to neber ciet, lai pārplūdes laikā liekajam ūdenim ir kur aizplūst. Pēc visiem papīriem, kuri attiecas uz sūkņu staciju, caurules vispār neeksistē.

Foto

Kāpēc to nelikvidēja, kad par Eiropas naudu izbūvēja šo vietu? Lai ir noplūdes iespējas. Problēmas ar kanalizāciju esot tādas, ka ja pazūd elektrība, tad līmenis ceļas, ūdens sāk spiesties iekšā mājās caur tualeti.

Varbūt. Iespējams. Domāsim.

Šāds arguments neiztur nekādu kritiku un nevar būt par attaisnojumu dabas piesārņošanai. Ja ir zināms, ka ir šāda veida problēma, tā ir jārisina, nevis jāpiever acis. Ko par to saka pagasta vadība?

Tas esot bijis viens no pirmajiem šādiem projektiem Ķekavā, un tur ir problēmas. Atrisināt neļaujot tas, ka visapkārt ir privātīpašumi, neesot zemes pārplūdes baseina izveidei.

Foto: LETA

Foto: LETA

Andis Damlics, Ķekavas novada domes priekšsēdētājs

Mēs, protams, varam televīzijā skaļi teikt, ka Ķekavas novads piever acis uz šo problēmu, bet es teikšu, ka šī nav vienīgā problēma novadā, kura ir jārisina.

Tas nav attaisnojums, ka mēs neko nedarām. Jā, nu labi, šis būs kārtējais signāls.

Varbūt, ka tas dos mums kādu grūdienu šīs problēmas risināšanas virzienā, bet es jums vēlreiz saku, ka šeit lielākā problēma ir zemju privātīpašnieki.

Kad būs risinājums, to pateikt nevar. Uzņēmumam kā juridiskai personai draud soda naudas no trīssimt piecdesmit līdz divtūkstoš deviņsimt eiro.

Video

TOP komentāri

 • Māris
  +2 +2 0

  Māris

  Tiešām? Kāpēc sargāt Daugavu? Mums taču viņu ir daudz!! Piecūkosim šo, ņemsim nākamo
 • Riebjas
  +1 +1 0

  Riebjas

  Lielākā problēma ir zemju privātīpašnieki????
  Viņam nu dien galīgi kauna nav,ja nedabon cilvēku zemes tad vainos pie paša neatrisinātajām problēmām.
 • veca runa
  +1 +1 0

  veca runa

  Lai atbildīgās instances noiet gar krastu visā Ķekavas ciema robežās, tur pilns ar trubām, jo Ķekavā nav ūdens novadu kanalizācijas, bet viss nonāk upē

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl