”Smird pēc dedzinātām riepām!” Ziepniekkalna iedzīvotāji sašutuši par smirdīgu publisko pirti

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

0 Komentāru

Ziepniekkalna sirdī – Bauskas ielā – ierīkota publiska pirts, kas apmeklētājus gaida teju katru nedēļas dienu. Apkārtnes iedzīvotāji norāda, ka no pirts dūmeņa nākot nepatīkama smaka.

Turpat blakus dzīvojošā Ludmila stāsta, ka, brīžos, kad pirts tiek apkurināta, dzīvokļa logus nav ieteicams vērt vaļā. Pretējā gadījumā dzīvoklī ieplūdīs nepatīkama smaka.

Pretī pirtij esošajā kioskā strādājošā Inta norāda, ka ”Bez Tabu” komandai esot paveicies ierasties brīdī, kad smaka nav jūtama. Pat sēžot iestiklotajā kioskā, nākoties saost nepatīkamo smaku. Neērtības apliecina arī citi sastaptie Ziepniekkalna iedzīvotāji, kā arī uz raidījuma redakcijas e-pastu atsūtīta sūdzība no kāda Jāņa.

Jānis
Ziepniekkalna iedzīvotājs

Nemāku teikt, ar ko viņi kurina to pirti, ar riepām vai tautā saukto “atrabotku”, bet tai pirtij kurināšanas laikā nav iespējams tuvoties, viss rajons smird kā pēc atomkara! Ne logus var atvērt, ne ārā iziet. Vairākas reizes esmu gājis viņiem aizrādīt. Viņi atbild, ka tās ir mūsu problēmas.

Valsts vides dienests, saņemot sūdzību no raidījuma ”Bez Tabu”, pārbaudei uz pirti nosūta savu inspektoru. Publiskajā pirtī vides pārkāpumi netiek konstatēti, tomēr dienests vērsīsies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, lai rosinātu pārbaudīt dūmeņa tīrības stāvokli.

Sazvanot pirts īpašnieku, viņš sarunai ar ”Bez Tabu” deleģē apkures katla operatoru, kurš filmēšanas komandai izrāda pirts teritoriju, iegādāto malku, kā arī krāsns telpu. ”Nē, nē, nē. Ne riepas, ne ogles šeit neizmanto. Mūsu krāsns nav atbilstoša, lai kurināšanai izmantotu ogles. Ja to mēģināsim darīt, krāsns vairs nedarbosies. Ja dedzinātu gumiju, šeit būtu melni dūmi,” stāsta ilggadējs pirts darbinieks Konstantīns.

Kā norāda pirts īpašnieks, pirts apkārtnē ir vairākas dzīvojamās ēkas, kuras nav pieslēgtas centrālajai apkurei, līdz ar to smakas avots varot būt arī citviet.

0 Komentāru