”Smiltenē jau divus mēnešus nenotiek angļu valoda!” vecāki sašutuši par notiekošo skolā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

0 Komentāru

3. klases skolēna tētis nolēmis vērsties pie “Bez Tabu”, jo vairs nespēj pieņemt esošo situāciju. Skolā jau divus mēnešus nenotiekot angļu valodas stundas.

Smiltenes centrā sastaptie iedzīvotāji norāda, ka šāda situācija nav pieņemama. Svešvalodas stundas nevajadzētu izlaist, jo jauniešiem esot būtiski tās apgūt. Kāda 3. klases skolēna tētis raidījumam ”Bez Tabu” nosūtījis vēstuli, kurā pauž neapmierinātību ar pašreizējo situāciju.

Skolēna vecāks

Bērnam jau divus mēnešus nenotiek angļu valoda. Kas tā par nekārtību? Arī bērnudārzā nenotiek angļu valoda, kaut par to ir samaksāts. Nesaprotu! Slēdz tik daudz skolu, bet nav, kas māca angļu valodu!

“Bez Tabu” neizdodas sazināties ar vēstules nosūtītāju. Uzrunātie skolas audzēkņi ir pārsteigti par “Bez Tabu” interesi un norāda, ka svešvalodas apguve viņiem nav pārtraukta. Turpretī direktore atklāj, ka nelieli sarežģījumi tiešām bijuši, bet tie ietekmējuši sākumskolēnus.

Ilze Vergina
Smiltenes vidusskolas direktore

Skolotāja, kura mācīju angļu valodu konkrētai klasei, devās dekrēta atvaļinājumā. Aizvietotājskolotāja, kura sāka aizvietot ar 30. oktobri, arī pati saslima. Līdz šim nokavētas 11 darba dienas. Skolai ir tiesības pamainīt stundu plānu, esam vienojušies, ka angļu valodu integrējam citos mācību priekšmetos, gan arī nokavētās mācību stundas tiks atstrādātas.

Izglītības pārvalde saņēmusi tikai viena vecāka pretenziju par īslaicīgām izmaiņām angļu valodas apguvē. Smiltenes vidusskolā ir seši angļu valodas skolotāji, ja kāds no tiem saslimst, tad atrast aizvietotāju neesot nemaz tik viegli.

Gunta Grigore
Smiltenes Izglītības pārvaldes vadītāja

Smiltenes novadā ir situācija, ka nav skolotāju, lai šajās dienās varētu nodrošināt angļu valodas stundas.

Skolotāja jau ir atgriezusies darbā un nu angļu valodas apguve vairs netiek kavēta.

0 Komentāru