“Sludinājumu portālos joprojām netiek norādīts atalgojums, vai kāds to kontrolē?”

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

Pievienot komentāru
“Sludinājumu portālos joprojām netiek norādīts atalgojums, vai kāds to kontrolē?”
PIXABAY.COM

“Bez Tabu” ziņo skatītāja Inga, ka, spītējot grozījumiem Darba likumā, sludinājumu portālā “ss.com” sadaļā “Darba vakances” joprojām netiek norādīts atalgojums. Situāciju komentē Valsts darba inspekcija. 

“Ik pa laikam aplūkoju jurista un personāla vadītāja vakances. Vienā no lielākajiem sludinājumu portāliem nevienā no šo amatu vakanču sludinājumiem nav norādīts atalgojums! Turklāt daži no darba devējiem ir juridiskās nozares eksperti, kuriem būtu jāzina, ka no 2018. gada 28. novembra ir stājušies spēkā Darba likuma grozījumi, kas nosaka, ka sludinājumā obligāti ir jānorāda darba alga. Vai šīs prasības izpildi kāds kontrolē? Un vai ir piemēroti sodi par tik acīmredzamiem likuma pārkāpumiem? Kā saka, šeit valsts var naudu ar spaini smelt, pat nav jātērē laiks uzņēmuma apciemošanai, atver tikai internetu un raksti protokolus vienu pēc otra,” raksta “Bez Tabu” skatītāja Inga.

Valsts darba inspekcijas pārstāve Megija Ekkerte skaidro, ka Valsts darba inspekcijas pienākums ir uzraudzīt Darba likuma normu ievērošanu, tai skaitā arī darba sludinājumos norādāmo informāciju par darba atalgojumu. “Valsts darba inspekcija reaģē uz iespējamiem pārkāpumiem par darba algu, ja tiek saņemtas sūdzības, šī konkrētā jaunā prasība ir obligāta visiem darba devējiem, un nekādu izņēmumu nav. Ja mēs (Valsts darba inspekcija) saņemam šādas sūdzības un konstatējam pārkāpumus, Valsts darba inspekcija var piemērot administratīvo sodu, bet katrs gadījums tiek vērtēts individuāli. Mums šobrīd nav tādu resursu, lai mēs varētu speciāli nolikt cilvēkus tieši uzraudzīt portālus, bet uz katru sūdzību tiek reaģēts,” komentē Valsts darba inspekcijas pārstāve Megija Ekkerte.