Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

9 komentāri

Olainē, Jelgavas šosejas malā, jau ilgāk nekā sešus gadus nelegāli tiek uzglabāti atkritumi. Vietējā pašvaldība atkritumu uzglabāšanu nepamanīja vairāk nekā 6 gadu garumā.

Teritorija ir iežogota, un, raugoties no šosejas puses, nerodas ne mazākas aizdomas par atkritumu kalnu. Cita aina paveras teritorijas otrā pusē, kur ceļa malā sakrauti milzīgi maisi, kas piepildīti ar sasmalcinātām PET pudelēm, korķiem, etiķetēm.

Bez Tabu sižeta filmēšanas laikā pie atkritumu kaudzes pēkšņi piebrauc kāda automašīna, kuras vadītāja norāda, ka ir viena no teritorijas īpašniecēm.

Antra
Viena no teritorijas īpašniecēm

Protams, ka bardaks ir. Mēs esam tikai iznomātāji, arī esam cietēji. No sākuma viņiem viss bija baigi forši.

Tad kaut kas nesanāca ar biznesu, viņi iepauzēja. Mēs dažādi mēģinājām ietekmēt, piesolījām sankcijas. Viņi mums ir pat parādā.

Google kartes fotofiksācija liecina, ka maisi šeit atvesti jau 2011. gadā. Atkritumu skaits pakāpeniski palielināts, līdz sasniedzis šodienas apmērus.

Teritoriju nomā SIA ”Plastex”, kura pamatkapitāls ir 1 eiro. Pērn uzņēmums strādājis ar 9 269 eiro lielu peļņu. Līdz šim uzņēmums tā arī nav saņēmis atļauju uzglabāt atkritumus, taču tas nav traucējis biznesu attīstīt.

”Diemžēl no marta mums nav realizācijas. Vienīgais mūsu klients “PET Baltija” neņem šo materiālu. Kaut kur citur realizēt ir grūti. Vajag uzņēmumu, kas strādā ar šādiem materiāliem,” skaidro SIA “Plastex” pārstāve Olga!

Olaines novada domei par atkritumu kalnu gadu laikā neradās neviens jautājums, kā arī nav saņemtas sūdzības.

Mārīte Rūja
Olaines novada domes pārstāve

Olaines novada pašvaldības policija 7. augustā apsekojusi jūsu norādīto teritoriju. Apsekošanas rezultāti tiks nosūtīti Valsts vides dienestam izvērtēšanai.

Olaines novada pašvaldība nepieļaus nesaskaņotu atkritumu uzglabāšanu novada teritorijā un sekos līdzi, lai netiktu pieļauti pārkāpumi.

Valsts vides dienestam SIA ”Plastex” ir labi zināms uzņēmums, kuram jau divas reizes piemērots naudas sods. 2012. gadā tie bija 200 latu, turpretī 2015. gadā 400 eiro. Šobrīd ierosināta vēl viena administratīvā lieta. Dienesta pārstāvis Jānis Lapsiņš norāda, ka uzņēmumam dots rīkojums atbrīvot teritoriju no atkritumiem, taču rīkojums vairākkārt nav ievērots.

Valsts vides dienests tiesīgs piemērot naudas sodu katru nedēļu, līdz rīkojums atbrīvot teritoriju tiks izpildīts.

Foto

TOP komentāri

  • Nju
  • Raimonds Āķis
  • Vadim Novikov
    0 0 0

    Vadim Novikov

    Полюбому Путин и сука, русские насыпали мусор на свободную латышскую земмлю :) :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl