Sliktas ziņas māmiņām! No 1. janvāra plāno izmaiņas pabalstu aprēķināšanā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

60 komentāri

2016. gada nogalē Saeimas deputāti, balsojot par budžetu, atbalstījuši arī Labklājības ministrijas ieceri mainīt tā saucamās māmiņu algas aprēķina kārtību. Plānots, ka izmaiņas stāsies spēkā ar 2018. gada 1. janvāri.

Bez Tabu uzrunātie vecāki Vērmanes dārzā par pabalstu aprēķina izmaiņām nav dzirdējuši, citādāk ir ar māmiņām Signiju, Ilonu un Ilzi, kuras ir lietas kursā un sociālajos tīklos jau zvana trauksmes zvanu. Šīs mammas ir apvienojušas spēkus un panākušas, ka Labklājības ministrija viņas uzaicina uz tikšanos.

Ilona
piecu bērnu mamma

Pēc mūsu aprēķiniem aptuveni 90% vecāku pabalstu saņēmēju pabalsts būs mazāks. Visām mammām, kuras pirms tam bijušas dekrēta atvaļinājumā ir vismaz 70 dienas ”B” lapa. Šobrīd mainīta pabalstu aprēķina kārtība, kas nozīmē, ka vidējās algas saņēmējiem pabalsts samazinātos pat par 7-10%.

Labklājības ministrija, mainot pabalstu aprēķināšanas kārtību, cerējusi ietaupīt nepilnu pusotru miljonu eiro. Ierēdņi šādā veidā iecerējuši samazināt negodprātīgiem pabalstu saņēmējiem piešķirto pabalstu apjomu.

Jana Muižniece
Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece

Līdz šim valsts ir pateikusi, ka solidaritāte vecāku pabalstu gadījumā darbojas pat ļoti lielā mērā. Šobrīd plānots, ka turpmāk no perioda, par kuru aprēķina vidējo apdrošināšanas iemaksu algu vecāku pabalsta noteikšanai, netiks izņemti ārā ”attaisnoti iemesli”, kā darba nespējas periods, bērna kopšanas atvaļinājums un citi.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras speciāliste Anita Jakseboga norāda, Labklājības ministrijas iecerētās izmaiņas skars ikvienu ģimeni, kas plāno ģimenes pieaugumu. ”Ja 12 kalendāro mēnešu daļā ir bijis bērnu kopšanas atvaļinājums, grūtniecības, dzemdību atvaļinājums, pārejoša darba nespējas lapa, tad iemaksu algu par šo periodu daļu noteiks 40% apmērā no valstī noteiktās mēneša iemaksu algas.”

Saeimas deputāti šobrīd aptvēruši, ko atbalstījuši 2016. gada nogalē, tādēļ Labklājības ministrijai dots uzdevums līdz Jāņiem sagatavot grozījumus, kas nosaka arī tā saucamās māmiņu algas aprēķina kārtību.

Foto

TOP komentāri

 • Monta Roviča
  +26 +26 0

  Monta Roviča

  Es strādāju,maksāju nodokļus, un atvainojos dēļ dažām pi ,kuras uztaisa fiktīvas darba vietas ar milzu algām un ssaņem kruto māmiņ algu, man tagad būs jācieš! ņematies ar tām,kas tā dara nevis,kas ggodīgi strādā un maksā nodokļus!
 • Evita Enya Moisejeva
  +19 +19 0

  Evita Enya Moisejeva

  Un mēs ar vīru vēl pirmdzimto gaidām! Ne jau dēļ kādiem tur pabalstiem vai ko, bet skumji, ka mūsu valstī notiek šādi...Ka tik pašiem naudu sagrābties un citiem atņemt.
 • Amdure Eva

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl