“Sliktākā dāvana simtgadē!” Rakstnieks Aivars Kļavis sašutis par Limbažu novada bibliotēku darba laika samazināšanu

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

10 komentāri

Vairāk nekā divdesmit grāmatu autors Aivars Kļavis ir ne tikai rakstnieks, bet arī lasītājs. Lai iegūtu specifisku informāciju, piemēram, vēsturiskus faktus, kādi nepieciešami darbam, bieži apmeklē bibliotēku.

Uzzinot, ka Limbažu novadā vairākas bibliotēkas pakļautas iznīcībai, tostarp divas viņa dzīvesvietā Skultes pagastā, ir sašutis. Mūsdienās bibliotēkām vairs nav vien grāmatu apmaiņas funkcija, bet tā ir vieta, kur var izmantot interneta pieslēgumu, datorus, komunicēt ar ārpasauli, veikt maksājumus utt.

Limbažu pusē vairākām bibliotēkām šī komunikācijas iespēja tiek atņemta, ierobežojot bibliotēku darba laiku un arī eksistenci.


Limbažu novada domes izpilddirektors apstiprina, ka reformu ietvaros bibliotēkās notikušas pārmaiņas, bet reformas skārušas arī citas nozares.

Iedzīvotāju skaits sarūk, prasības bibliotēku akreditācijai ir stingras! 

Viens no faktoriem, ko nevarot izpildīt, – nodrošināt vides pieejamību bibliotēkās, kuras atrodas otrajā stāvā, un nevarot nodrošināt mazo bibliotēku vadītājām likumā prasīto minimālo atalgojumu. Kaut bibliotekāre ir tikai viena, viņa skaitās iestādes vadītāja.

Limbažu novada domnieku viedoklis, ka lietderīgāk novirzīt finansējumu, piemēram, skolu dotācijai, nekā uzturēt 5 dienas nedēļā mazās bibliotēkas pagastos, kur iedzīvotāju skaits sarūk.

Tagad 4 bibliotekāres strādā pusslodzes darbu trīs dienas nedēļā.

Aivars Kļavis uzskata, ka tas, visticamāk, ir tikai sākums mazo bibliotēku likvidēšanas procesam.

Raidījums “Bez Tabu” uzklausa gan vietējo iedzīvotāju, gan pašu bibliotekāru, gan Kultūras ministrijas viedokli.

Foto

10 komentāri