Skumji! Latviešu valoda Latvijā – svešvaloda! Iļģuciemā izplatīti provokatīvi reklāmas bukleti!

10 komentāri
Skumji! Latviešu valoda Latvijā – svešvaloda! Iļģuciemā izplatīti provokatīvi reklāmas bukleti!
Foto: ekrānuzņēmums

Rīdzinieki sašutuši par Iļģuciemā izvietotu valodu apguves sludinājumu, kurā informācija sniegta tikai krievu valodā, turklāt tajā latviešu valoda nodēvēta par svešvalodu.

”Iespēja mācīties svešvalodas (latviešu, angļu, krievu, vācu)” – citāts no sludinājuma, kas sniedz informāciju tikai un vienīgi krievu valodā, informācija izvietota pie Iļģuciema daudzdzīvokļu namu kāpņu telpām.

Ārprāts, stulbums, ņirgāšanās – tā sludinājumu raksturo Bez Tabu uzrunātie Iļģuciema iedzīvotāji, uzskatot, ka informatīvā materiāla autors apkauno Latviju un tās galveno simbolu –latviešu valodu.

Savukārt Valsts valodas centrā (VVC) informē, ka šāda informācijas pasniegšana ir pretlikumīga.

Foto: LETA

Foto: LETA

Viesturs Razumovskis,VVC Valodas kontroles Rīgas reģiona nodaļas vadītājs

Izrietot no Valsts valodas likuma, šāda informācija primāri sniedzama latviešu valodā. Tikai pēc tam persona var nosliekties par šīs informācijas sniegšanu citā valodā. Pēc jūsu [Bez Tabu] ziņojuma esam uzsākuši pārbaudi!

Latviešu valodas aizstāvji sazinājušies ar sludinājuma autori, kundzi vārdā Jeļena, un likuši vai nu likvidēt pretlikumīgo informāciju, vai papildināt to ar informāciju latviešu valodā.

Jāatzīmē, ka pēc VVC rīkojuma lapas ar informāciju tikai un vienīgi krievu valodā aizvien rotā namu kāpņu telpas.

Foto: LETA

Foto: LETA

Viesturs Razumovskis,VVC Valodas kontroles Rīgas reģiona nodaļas vadītājs

Par informācijas izvietošanu, ja tā nav nodrošināta valsts valodā, draud adminstratīvā atbildība ar naudas sodu no 35 līdz 140 eiro!

Foto

Tāpat Valsts valodas centrs lūdzis skaidrot, kāpēc sludinājumā latviešu valoda nodēvēta par svešvalodu. Teksta autore to izskaidrojusi ar faktu, ka viņas mērķauditorija ir nesenā pagātnē Latvijā ieradušies ārzemnieki, kuriem arī latviešu valoda ir sveša.

Tomēr Iļģuciema iedzīvotāji netic šādam skaidrojumam, jo vietās, kur informācija izvietota, nedzīvojot mērķauditorijas pārstāvju, nupat iebraukušo. Viņuprāt, kursu rīkotājiem esot vienaldzīgs šis Latvijas simbols, tāpēc atļaujas pasniegt informāciju šādi.

Video

10 komentāri