Skolotāji kož pirkstos – ministrija nepārskaita naudu algām

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

16 komentāri

Vairāku privāto bērnudārzu vadītāju pacietības mērs ir pilns. Viņi nolēmuši neklusēt par Izglītības un zinātnes ministrijas gauso darbu, kā rezultātā daļa pedagogu nav saņēmuši valsts solīto atalgojumu.

Vilcināšanās ar naudas pārskaitīšanu ir katru gadu, taču, ja iepriekš nācās paciesties līdz oktobra beigām, tad šogad pat novembrī vēl nav zināms, kad algu pārskaitīs. Atalgojums netiek pārskaitīts pedagogiem, kuri strādā ar 5-6 gadīgiem bērniem. Pirmsskolas izglītības iestādē ”Pasaku valstība” Ādažos atalgojumu joprojām nav saņēmuši četri pedagogi.

Ilze Pētersone-Jezupenoka
bērnudārza vadītāja

Ministrija nav izdevusi rīkojumu, cik liela summa mums pienākas. Nav noslēgts līgums ar ministriju, ka šo summu mums dos.

Ministrijā vilcināšanos skaidro ar to, ka rīkojums ir uz ministra galda, taču tas nav parakstīts.

Vēl lielāku sašutumu radījusi Valsts ieņēmumu dienesta rīcība, piemērojot soda procentus par nenomaksātiem nodokļiem. Inga to vēl nav izdarījusi, jo Izglītības un zinātnes ministrija nav ieskaitījusi līdzekļus. Sanāk, ka viena valsts iestāde soda uzņēmēju par otras valsts iestādes neizdarību.

Valsts ieņēmumu dienesta pārstāve konkrētu gadījumu komentēt nedrīkst, taču norāda, ka soda procenti tiek aprēķināti automātiski par konkrētu periodu.

Izglītības ministrijā esot tikai viens darbinieks, kurš strādā ar 147 privātajiem bērnudārziem, tādēļ katru gadu ir kavēšanās ar līgumu noslēgšanu.

Inta Bērziņa
Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve

Mums rūpīgi jāpārbauda iesniegtie pārskati, vai dotācija izlietota tam paredzētam mērķim. Šo darbu veic viens cilvēks. Dažādu iemeslu dēļ kavēšanās var sanākt.

Katrai izglītības iestādei, plānojot finanšu plūsmu, vajadzētu ar to rēķināties.

Pēc Bez Tabu intereses rīkojums par līguma slēgšanu ir sagatavots, taču vēl nav sagatavots pats līgums. Attiecīgo finansējumu bērnudārziem, iespējams, pārskaitīs šonedēļ, taču arī tas netiek solīts.

16 komentāri