“Skolotāja aicināja viņu uz stundu, bet skolēns kļuva agresīvs!” Aizkraukles policijā divi iesniegumi par skolotāju traumām

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu risināšanā.

78 komentāri

Skolotāji jūtas neaizsargāti un bieži vien cieš no savu audzināmo ne tikai emocionālas, bet arī no fiziskas vardarbības.

Tādu gadījumu esot ļoti daudz. Kad pirms pāris nedēļām skolotāja aicinājusi sešpadsmit gadus vecu skolēnu doties uz stundu, viņš kļuvis agresīvs, sitis skolotāju ar galvu pret sienu. Pedagoģe guvusi traumas un atrodas ilgstošā darba nespējā.

Kādā citā gadījumā brīdī, kad skolotāja gribējusi apsēsties, audzināmais aizbīdījis krēslu un skolotāja guvusi traumas.

Pedagogi stāsta, ka visatļautība ir liela. Bērns var atļauties skolotājiem izteikt negatīvas piezīmes klases priekšā, aizrādīt, meklēt kļūdas, izmantot sociālos tīklus, dažādi nomelnojot pedagogu.

Izglītības darbinieku arodbiedrības vadītāja apliecina, ka netrūkst gadījumu, kad skolēni met ar krēslu, uzgrūžas skolotājiem, apsaukā necenzētos vārdos. Emocionālā vardarbība ir ne mazāk sāpīga kā fiziskā.

Skolotāji par to baidās publiski runāt. Vadība uzskatīs, ka skolotājs ir neprasmīgs profesionālis, kurš neprot tikt galā ar situāciju un pašu atbrīvos no darba. Sevišķi sāpīgi tas ir mazajās lauku skolās, kur pagastos ir bezdarbs.

Raidījums Bez Tabu par šo situāciju uzklausa gan policijas, gan arī Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāju viedokli.

TOP komentāri

 • Iveta Kunga

  Iveta Kunga

  Tā ir, kad šmurguļiem no pirmās klases borē kādas ir viņu, bērnu tiesības, bet kādi ir viņu pienākumi un uzvedības normas nemāca!
 • Normunds Liepins
  +86 +84 -2

  Normunds Liepins

  Vecāki vainīgi. Jo nespēj iemācīt saviem bērniem elementāras lietas , kā cieņu.
 • Jolanta Upīte
  +82 +81 -1

  Jolanta Upīte

  Tas ir briesmigi..vispār nekādas cieņas pret skolotāju, jo bērns ir neaizskarams. Likumi ir pārāk nepieņemami, un dēļ tā arī bērni uzvedās kā priekšnieki. Bērns zin, ka ne skolotaja, ne mamma drikst pacelt balsi, vai pat roku. Viņi ne nokā nebaidas, likums tak ir bērna pusē.
  Priecājos, ka manā laikā ļāva siksnu paņemt, vismaz ir cieņa pret vecākiem cilvekiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl