“Skolotāja aicināja viņu uz stundu, bet skolēns kļuva agresīvs!” Aizkraukles policijā divi iesniegumi par skolotāju traumām

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

78 komentāri

Skolotāji jūtas neaizsargāti un bieži vien cieš no savu audzināmo ne tikai emocionālas, bet arī no fiziskas vardarbības.

Tādu gadījumu esot ļoti daudz. Kad pirms pāris nedēļām skolotāja aicinājusi sešpadsmit gadus vecu skolēnu doties uz stundu, viņš kļuvis agresīvs, sitis skolotāju ar galvu pret sienu. Pedagoģe guvusi traumas un atrodas ilgstošā darba nespējā.

Kādā citā gadījumā brīdī, kad skolotāja gribējusi apsēsties, audzināmais aizbīdījis krēslu un skolotāja guvusi traumas.

Pedagogi stāsta, ka visatļautība ir liela. Bērns var atļauties skolotājiem izteikt negatīvas piezīmes klases priekšā, aizrādīt, meklēt kļūdas, izmantot sociālos tīklus, dažādi nomelnojot pedagogu.

Izglītības darbinieku arodbiedrības vadītāja apliecina, ka netrūkst gadījumu, kad skolēni met ar krēslu, uzgrūžas skolotājiem, apsaukā necenzētos vārdos. Emocionālā vardarbība ir ne mazāk sāpīga kā fiziskā.

Skolotāji par to baidās publiski runāt. Vadība uzskatīs, ka skolotājs ir neprasmīgs profesionālis, kurš neprot tikt galā ar situāciju un pašu atbrīvos no darba. Sevišķi sāpīgi tas ir mazajās lauku skolās, kur pagastos ir bezdarbs.

Raidījums Bez Tabu par šo situāciju uzklausa gan policijas, gan arī Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāju viedokli.

78 komentāri