Skolas teritorijā nokrīt ”Rīgas satiksmes” elektrības stabs. Aptur tramvaju satiksmi 

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Pievienot komentāru

Puškina liceja teritorijā atrodas vismaz trīs ”Rīgas satiksmes” elektrības stabi. Viens no tiem jūnija nogalē neizturēja slodzi un nogāzās.

Sarkandaugavas iedzīvotājs Jānis bija savā dzīvoklī, kad darba dienas noslēgumā pēkšņi izdzirdēja skaļu troksni. Paskatoties pa logu, viņš pamanīja, ka virs ceļa nokarājies elektrības vads, kam, pieskaroties margām, bija redzamas dzirksteles. Vīrietis nekavējoties zvanījis 112, kur atstāstījis redzēto.

Pēc brīža notikuma vietā ieradās policijas ekipāža un Rīgas satiksmes avārijas dienesta darbinieki, kuri apturēja tramvaju satiksmi. Izrādās, ka slodzi pēkšņi neizturēja stabs, kas nospriegoja tramvaja vadus. Skolas teritorijā atrodas vēl citi tādi paši stabi. Kad tie neizturēs slodzi un kritīs, ir tikai laika jautājums.

Stabs nokrita aptuveni 35 metru attālumā no ieejas Puškina licejā. Par laimi skolēniem šobrīd ir vasaras brīvlaiks, tādēļ viņi neatradās iecienītajā rotaļlaukumā, kur nokrita stabs.

Jānis
Sarkandaugavas iedzīvotājs

Tieši šajā vietā siltajā laikā bērni rotaļājas, ziemā šeit tiek celti sniegavīri un cietokšņi. Laimīgas sagadīšanas rezultātā neviens bērns tur tajā brīdī neatradās. Stabs varētu svērt aptuveni tonnu.

 

Pašvaldības uzņēmuma ”Rīgas satiksme” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane slavē Jāņa rīcību, nekavējoties vēršoties pie dienestiem. Viņa norāda, ka visticamāk stabs netika uzcelts skolas teritorijā, bet gan skola savulaik piecelta pie staba.

Baiba Bartaševiča-Feldmane
”Rīgas satiksme” pārstāve

Šis bojājums bija radies zem grunts seguma, kas laika gaitā bija izveidojies. Tādēļ radies staba bojājums. Šāds gadījums, kad stabs pats nogāzies, manā darba vēsturē ir pirmo reizi, arī atbildīgajā struktūrvienībā neko tādu neatminas. Šis stabs ir izvietots pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados, iespējams, ka nevis stabs ir tuvu skolai, bet skola ir uzbūvēta tuvu stabam.

 

Šobrīd neesot nekāda regulējuma, cik tuvu dzīvojamām un nedzīvojamām ēkām drīkst atrasties šādi stabi. Kopā Rīgā esot aptuveni 2500 šādu stabu, kuri tikšot pakāpeniski pārbaudīti. Ja pamanāt bojājumus, zvaniet ”Rīgas satiksmes” avārijas dienestam.