Skaudrā realitāte BKUS: viens ārsts mazo Emīlu aizsūta mājās, otrs – uz operāciju!

Diāna Logina

Autors: Diāna Logina

Bez Tabu raidījuma producente. Atbild par Bez Tabu saturu un komandas darbu.

20 komentāri
Skaudrā realitāte BKUS: viens ārsts mazo Emīlu aizsūta mājās, otrs – uz operāciju!

Raidījuma Bez Tabu redakcija ceturtdienas rītā saņem satrauktu skatītājas ziņu par notikumiem un piedzīvoto Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā!

Skatītāja Ieva iesūtījusi sāpju pilnu ziņu ar lūgumu visiem vecākiem, lai sargā savus bērnus un cīnās par viņu veselību! Lūk, ko viņa raksta!

“Labdien, Vēlos dalīties mūsu pieredzē saistībā ar mūsu bērna veselību. Sanāktu raidījums, kas daudzos izraisītu šoku. Mums noteikti bija šoks, to piedzīvojot… Kārtējais trakais stāsts!”

Pirms apmēram trīs nedēļām Emīlam sākās iesnas. Pirms apmēram 2 nedēļām Emīls nokrita, sasita degunu. Esmu puišu mamma, tāpēc cenšos par tādiem “sīkumiem” ļoti neuztraukties.

Pēc tam Emīlam deguns “aizgāja ciet”, un mēs to norakstījām uz iesnām. Devām zāles pret iesnām, bet nekas īsti nelīdzēja. Man sirds kļuva nemierīga. Piektdien aizgājām pie ģimenes ārsta, izrakstīja zāles pret iesnām. Parādījās arī temperatūra. Zāles nelīdz.

Pirmdien (18.09.) es paskatījos degunā un nobijos… Abas nāsis burtiski aizpampušas… Kāpēc es ātrāk nepaskatījos iekšā nāsīs? Sazinājos ar ģimenes ārstu, nolēmām iet pie lora.

Ātrākais pieraksts, ko varēju dabūt: dr. Tērauds trešdien 20.09. Bet nebija sirds ar to mierā, likās, ka jāsteidzas.

Otrdien 19.09. no rīta braucām uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu Vienības gatvē uz neatliekamo medicīnisko palīdzību, kur visu izstāstīju. Un te stāsta skumjā daļa.

Aizbraucām, izstāstu gan par iesnām, gan kritienu. Neatliekamajā palīdzībā vispirms apskata ģimenes ārste Digna Bērziņa. Viņas diagnoze: iesnas, tūska, jādod vien deguna pilieni. Kad mans vīrs jautā, vai var to degunu bikstīt ar tām zālēm, viņa paskatās, kā nez kas būtu pajautāts…

Man miera nav. Šodien no rīta aizvedu pie lora dr. Tērauda, kurš mūs steidzami aizsūtīja uz operāciju atpakaļ uz Bērnu slimnīcu… Ar asarām acīs teicu, ka mēs tur jau vakar bijām un mūs sūtīja mājās…

Viņš uzrakstīja nosūtījumu un braucām. Tagad Emīls tika pie savas operācijas. Domājiet un lūdziet par viņu, viņam ļoti grūts šis pārbaudījums… Nespēju sev piedot, ka uzreiz neaizvedām tajā dienā, kad viņš sasitās, vai nākamajā dienā… Vecāki, sargiet savus bērnus un cīnieties par viņu veselību!”

Raidījuma Bez Tabu redakcija ir sazvanījusies ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvjiem un gaida viņu skaidrojumu! Lūk, viņu atbilde:

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca

Vēlamies pateikties māmiņai par situācijas izklāstu. Esam pārrunājuši ar ārstu komandu konkrēto situāciju un atzīstam, ka šis gadījums kalpo kā atgādinājums mums, ārstiem, cik ļoti svarīgi ir uzdot noteiktus jautājumus vecākiem un bērnam arī gadījumos, kad veselības traucējumi sākotnēji šķiet nelieli.

Pie mums, Bērnu slimnīcā, jo sevišķi šajās rudenīgajās dienās, pacienti, kuru sūdzības ir iesnas vai aizlikts deguns, veido lielāko daļu Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļā.

Arī šis pacients ieradās ar līdzīgām sūdzībām un ārstam komunikācijas laikā ar vecākiem un bērnu neradās aizdomas, ka būtu citas sūdzības, kuru rezultātā būtu nepieciešams izsaukt otorinolaringologu.

Ja sarunas laikā ārsts būtu uztvēris, ka bērnam ir sāpes, ārsta reakcija un nozīmētā terapija būtu bijusi atbilstoša situācijai.

Paldies speciālistam, kurš izmeklēja bērnu padziļināti un rezultātā bērns saņēma vajadzīgo terapiju.

20 komentāri