Sabīne Svitiņa BT

Autors: Sabīne Svitiņa BT

Bez Tabu digitālā satura redaktore. Atbild par raidījuma satura izvietošanu interneta platformās.

39 komentāri
Skaudrā dzīve turpinās! Sirmgalve invalīde kopā ar kazu turpina dzīvot ēkā meža biezoknī Mazsalacas pusē

Aptuveni pirms vairāk nekā pusgada “Bez Tabu” komanda viesojās Mazsalacas novadā, kur kāda kundze invalīde dzīvo skarbos apstākļos!

Toreiz Mazsalacas puses iedzīvotāji bija satraukti par to, kādos apstākļos jādzīvo sirmgalvei invalīdei: “Cilvēks ar īpašām vajadzībām kopš dzimšanas. Šī kundze dzīvo briesmīgos apstākļos un nespēj par sevi vairs parūpēties. Tuvojas kārtējā ziema, un šobrīd, kad malkai vajadzētu būt jau sagādātai, viņai nav ne pagalītes. Sieviete pati neies un nelūgs palīdzību, jo viņa pati nesaprot, kas ar viņu notiek.”

“Bez Tabu” komandai izdevās sievieti sastapt dzīvē, un viņa atklāja, ka dzer lietus ūdeni un mājā dzīvo kopā ar kazu. Vairāk lasi šeit!

Sazinoties ar sociālo dienestu, “Bez Tabu” izdodas uzzināt, ka kundze vēl joprojām mīt mājā meža biezoknī. Ziemu pārcietusi veiksmīgi, jo ēkā tiek kurināta viena krāsns, kas atrodas virtuvē. Kaza arī vēl joprojām dzīvo kopā ar kundzi!

Pirms pusgada sirmgalve stāstīja, ka labprāt pārceltos uz dzīvi aprūpes iestādē, taču viņu “bremzējot” kaza: ”Kazu man nav kur likt! Kad būs kur likt, iešu uz pansionātu. Man radinieku nav. Visi kapsētā. Vīrs arī nav bijis.”

Tagad Elga sociālā dienesta pārstāvjiem solījusies, ka martā brauks un pārcelsies uz Rūjienas senioru māju. Darbinieki jau kundzi aizveduši paskatīties senioru mājas telpas, un viņai viss esot paticis. Sociālā dienesta pārstāve gan lielas cerības neliek, jo šādas sarunas ar kundzi ir bijušas vairākas, bet Elgai katru reizi ir savs attaisnojums, kādēļ tagad nav piemērotākais laika, lai pamestu savu mājvietu.

Elgas kundze saka, ka esot jau arī sarunājusi, kam uzticēs savu kazu, ja pārcelsies uz Rūjienas senioru māju.

Tuvojoties ziemai, sociālā dienesta darbinieki esot kundzei piedāvājuši istabiņu Mazsalacas centrā, kopmītņu tipa ēkā. Kundze esot atteikusies, jo nevēlas vairs dzīvot Mazsalacā, tādēļ pie sirds gājis piedāvājums par Rūjienas senioru māju.

Par ūdeni un pārtiku runājot, sociālā dienesta pārstāve Agrita atklāj, ka katru piektdienu Elga pati mēro ceļu uz pilsētu, iepērk apģērbu lietoto apģērbu veikalā un sapērk pārtiku visai nedēļai.

Agrita
Mazsalacas sociālā dienesta pārstāve

Idejiski mēs piektdienās braucam un aizvedam viņu atpakaļ mājās, cik tālu tur var pievest, tad parasti arī nopērk 5 vai 10 litru lielu ūdens “bačoku”! Viņa no tā gan dzer, gan mazgājas. Tāds tas risinājums pašlaik! Nu reizi mēnesī tas obligāti notiek, un tad jau kundze (Elga) pati saka, ka viņai ar to pietiek!

Pašvaldības darbinieki apsekoja arī to iegruvušo aku sētā, bet tur ļoti lieli ieguldījumi nepieciešami, lai savestu to visu kārtībā. Un kundze pati atsakās šos izdevumus segt! Un tad viņa saka, ka nāks dzīvot uz Rūjienas senioru māju.

Vasarā Elga arī sūdzējās par kāju, kas ļoti sāpot! Toreiz kundze atklāja, ka sociālā dienesta pārstāvji nav aizveduši viņu pie daktera! Tagad Elgas kundze bijusi vizītē pie ārsta, un sociālā dienesta pārstāve Agrita saka, ka viss esot kārtībā!

“Bez Tabu” vizītes laikā pirms pusgada sociālā dienesta vadītāja Agrita Bērziņa stāstīja, ka sirmgalve ilgstoši sola par pārcelšanos uz aprūpes iestādi, taču allaž solījumu nepilda. Lai gan Agrita Bērziņa vairākkārt apgalvoja, ka pret sirmgalves gribu viņu nevarot nogādāt iestādē, sarunas beigās tomēr apstiprināja, ka sociālie darbinieki var rīkoties, ja sieviete apdraud sevi.

Tagad sociālā dienesta pārstāvji gaidīs Elgas kundzes atbildi līdz marta vidum, lai saprastu, kā rīkoties tālāk!

TOP komentāri

 • Elita Zaula
  +50 +48 -2

  Elita Zaula

  Vai tad kundze dzīvo slikti?!?!?Dažs labs politiķis taču apgalvo, ka TIK LABI latvieši nav dzīvojuši pēdējos 100 gadus!😪😪😪
 • juris
  +39 +36 -3

  juris

  lai vai kādos apstākļos tantuks,bet sociālie varēja atvest ūdeni tantei,katru nedēļu,vai tad mucu nav,mašīnu nav?Bezskauņas,kā var mocit vecu cilvēku!!!
 • anna -pensionāre

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl