Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

9 komentāri

Pirms pāris mēnešiem Mārīte dzīvokli izremontēja, taču nu viss smukums pagalam. Plūdu dēļ, kas radušies no augšējā stāva dzīvokļa, bojātas ne tikai sienas un griesti, bet pat grīda.

Par laimi, Mārīte dzīvokli bija apdrošinājusi. Ieradies apdrošinātāja pārstāvis, konstatējis faktu, bet, pirms izmaksāt atlīdzību, pieprasījis aktu, ko noformē Namu pārvaldnieka pārstāvis – eksperts par mājokļa appludināšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dzīvokļa īpašniece lūgusi to sava nama apsaimniekotājam – SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”. Liels bijis pārsteigums, kad uzzinājusi, ka pārstāvis var ierasties tikai 2. oktobrī, bet avārija notikusi jau 1. septembrī. Kundze ir neizpratnē, kālab tik ilgi – gandrīz mēnesi jāgaida?!

Apsaimniekošanas maksu ik mēnesi pārvaldnieks iekasē ne mazo, bet, kad jāpalīdz, velk garumā. Turklāt par akta sagatavošanu vēl prasot 10,5 eiro.

“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāve Santa Vaļuma skaidro, kālab jāgaida mēnesis, līdz no namu pārvaldes atnāks cilvēks, kas konstatēs dzīvokļa nopludināšanas faktu un noformēs attiecīgo dokumentu. Galvenais esot garas rindas un liels pieprasījums pēc šā pakalpojuma.

Dzīvokļa īpašniece raizējas, kamēr ieradīsies “Rīgas namu pārvaldnieks” akta sagatavotājs, pierādījumu par nodarīto skādi būšot mazāk un faktu sarežģītāk konstatēt. Arī ilgāk jāgaida atlīdzību.

Rīgas namīpašnieku valdes priekšsēdētāja Ritas Bednarskas pieredze, ka dzīvokļa apsekošanas akta sastādīšana parasti ietilpst namu pārvaldnieka pienākumos un parasti tas tiekot darīts bez maksas.

Piekrīt, ka aktu par mājokļa appludināšanu tomēr būtu jāsagatavo pēc iespējas ātrāk. To gan varot sagatavot ne tikai nama apsaimniekotājs, bet arī sertificēts būvinženieris, taču tas gan būšot par maksu.

Bez Tabu sazinās ar apdrošinātāja pārstāvi, kurš mierina, ka ir gatavs gaidīt līdz 2. oktobrim, kad pie Mārītes ieradīsies namu apsaimniekotāja pārstāvis un noformēs vajadzīgo dokumentu. Tiesa gan, līdz ar to atlīdzības izmaksa dzīvokļa īpašniecei aizkavēsies.

Tikmēr Mārīte aicina visus, kas dzīvo daudzdzīvokļu namos:

“Ja atgriežat krānu un konstatējat, ka ir atslēgta ūdens padeve, neaizmirstiet krānu uzreiz aizgriezt, lai gadījumā, kad ūdens parādās, neappludinātu kaimiņus!”

TOP komentāri

 • Agnese Bisulace
  +7 +5 -2

  Agnese Bisulace

  Līdzīga situācija bija arī man!!!Un beigu rezultātā apdrošinātāju atlīdzību nesaņēmu.Nebija Pareizā akta no namu pārvaldnieka.Savukārt namu pārv pārstāvji nevarot PRET sevi rakstīt!
 • Dace Alekseičika
 • Ga Tis
  +3 +3 0

  Ga Tis

  Bet tā ir visur,kur janosēž savas stundas darbā un viss,atbrauc kurjers un pukst, tāds čakars, tāds čakars,nu i nafig, visiem tak ir pajāt, ja neapmierina darbs vai alga,nu tad nahuj tu celies,no rītiem,uz darbu?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl