Skandāls Tukumā! Dome blakus sportai skolai ierīko Covid-19 analīžu ņemšanas punktu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Pievienot komentāru

Ar Tukuma novada domes atbalstu Covid-19 analīžu ņemšanas punkts atvērts vienā ēkā ar Sporta skolas šautuvi. 44 tukumnieki parakstījuši kolektīvu iesniegumu vietvarai, taču atbildi neesot saņēmuši.

Sporta skolā tiek organizēti individuāli treniņi, tomēr kopš blakus durvīs ierīkota analīžu ņemšanas vieta, daudzi vecāki nolemj bērnus uz treniņiem nelaist. ”Vecāki ir diezgan satraukti. Esam uzrakstījuši vēstuli domei, taču atbildi neesam saņēmuši. Trīs analīžu nodevēji esot iegājuši šautuvē, lai nodotu analīzes. Tas nav droši bērniem,” Bez Tabu stāsta viena no audzēkņu mammām Oksana.

Mammas stāstīto par analīžu nodevēju ieklīšanu sporta skolā apstiprina arī nejauši sastaptais treneris. Pēc iedzīvotāju iebildumiem vietvara likusi pašvaldības policijai dežūrēt pie analīžu nodošanas punkta.

Zigfrīds Markainis
Ložu šaušanas treneris

Ir bijis tā, ka tie, kuri iet nodot analīzes, ir ienākuši pie mums šautuvē. Mēs esam pret to, ka šeit tiek ierīkots analīžu ņemšanas punkts. Vecāki un bērni nejūtas droši.

Tukuma novada domē raidījumam atklāj, ka 13 no 14 pašvaldības deputātiem atbalstīja šo telpu izīrēšanu ”Centrālai laboratorijai”. Uzņēmuma esot piedāvātas vairākas citas alternatīvas, tomēr galarezultātā izvēlēta pašreizējā vieta.

Jānis Eisaks
Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietnieks

Pašvaldībai ir ļoti svarīgi, lai būtu šis Covid analīžu pieņemšanas punkts. Tuvākie ir Saldū, Jūrmalā, Rīgā. Mēs kā pašvaldība esam ieinteresēti, lai mūsu iedzīvotājiem būtu maksimāli ātrā laikā nodot šīs analīzes.

Par savdabīgu analīžu ņemšanas vietu raidījuma “Bez Tabu” ziņojuši arī galvaspilsētā dzīvojošie. Saharova 8 daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji pēkšņi uzzinājuši, ka viņu nama pirmajā stāvā paredzēts ierīkot analīžu nodošanas punktu. Pašreiz gan no logiem pazudušas uzlīmes, kas vēstīja par topošo laboratorijas vietu. “Centrālās laboratorijas” pārstāve intervijā norāda, ka pašreiz uzņēmums atteicies no plāniem šajā ēkā atvērt jaunu punktu. Tāpat pēc vecāku iebildumiem un “Bez Tabu” intereses laboratorija Tukumā atkal mainīs savu atrašanās vietu un atgriezīsies vietā, kur bija līdz šim – metāla konteinerā blakus stadionam.

Līga Ribkinska
”Centrālās laboratorijas” pārstāve

Laboratorija šīs telpas nevar pati no savas puses nekur iniciēt. Laboratorija sagaida no nomniekiem piedāvājumu, ja tāds ir, laboratorija ir ieinteresēta atvērt telpas cilvēkiem pieejamā un ziemas apstākļiem piemērotā vietā. Šobrīd ir liels pieprasījums pēc testiem.

Veselības inspekcijā “Bez Tabu” atklāj, ka trīs analīžu punktu darbība Rīgā nav tikusi saskaņota, tāpat inspekcijai bijuši iebildumi par laboratorijas jauno atrašanās vietu Tukumā. Ārstniecības iestāžu kontroles nodaļas vadītāja uzskata, ka šie punkti šobrīd ir krietni drošāki par veikaliem, skolām un citām sabiedriskām vietām, kur ne vienmēr tiek ievērotas epidemioloģiskās prasības.

Viktorija Zefīrova-Tačinska
Veselības inspekcijas Ārstniecības iestāžu kontroles nodaļas vadītāja

Pagaidu punktu izveidē pats galvenais kritērijs ir, lai nekrustotos pacientu plūsmas. Šeit nevar būt runa par emocijām –  patīk vai nepatīk. Vissvarīgāk ir ievērot, lai plūsmas nekrustotos.

Jaunu punktu atvēršana ir sabiedrības interesēs. Par saviem iebildumiem ikviens laipni aicināts informēt gan attiecīgās laboratorijas vadību, gan veselības inspekciju.